در ابداعی جدید؛

ربات مینیاتوری به ساخت ایستگاه فضایی در ماه و مریخ كمك می نماید

ربات مینیاتوری به ساخت ایستگاه فضایی در ماه و مریخ كمك می نماید بازار پرواز: محققان ربات های مینیاتوری ابداع نموده اند كه می توانند ساختارهای كوچكی را كنار هم قرار دهند و یك سازه بسازند. این ربات ها برای ساخت ایستگاه فضایی در ماه و مریخ مناسب هستند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از دیلی میل، دانشمندان ربات های جدیدی ابداع نموده اند كه قابلیت انجام فعالیت های مختلف از ساخت هواپیما گرفته تا خانه روی زمین را دارند. در همین راستا محققان دانشگاه MIT ربات های جدیدی ابداع نموده اند. ماشین های V شكل كه BILL-E نامیده می شوند، دو بازوی مینیاتوری دارند كه می توانند سازه های مختلف را بسازند.
این ربات ها برای حركت از نقطه ای به نقطه دیگر بدنه خویش را باز و بسته می كنند. محققان معتقدند ربات های كوچك BILL-E می توانند هرچیزی از ایستگاه فضایی روی مریخ گرفته تا هواپیما روی زمین را بسازند. نیل گرشنفلد استاد این دانشگاه می گوید: به صورت كلی دو نوع ربات وجود دارد. یك دسته از ربات ها دارای اجزایی گرانقیمت هستند كه به صورت مخصوص ساخته شده اند. آنها فعالیت های خاصی انجام می دهند. دسته دیگر هم دارای ماژول های ارزان قیمت هستند كه البته عملكرد آنها هم محدود تر است. اما ربات های جدید در حقیقت دسته سومی را به وجود می آورند. این ربات ها ساده تر هستند و توانایی بیشتری نسبت به ربات های دسته دوم دارند.
به قول محققان می توان از این سیستم برای ساخت یك ساختمان كامل به خصوص در محیط های نامساعد مانند فضا یا ماه و مریخ استفاده نمود. ایده اصلی ساخت ربات مذكور آن است كه دیگر نیازی به حمل ساختارهای از قبل سرهم بندی شده از زمین به فضا نباشد تا ربات ها بتوانند در فضا سازه مورد نظر را بسازند.

1398/08/08
15:03:12
5.0 / 5
4645
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم