با كارایی بیشتر و حافظ محیط زیست؛

تولید مایع ضد یخ با پوست انگور توسط محقق ایرانی

تولید مایع ضد یخ با پوست انگور توسط محقق ایرانی بازار پرواز: معمولا از سدیم كلراید برای یخ زدایی و برف زدایی از بزرگراه ها استفاده می شود، اما ناسازگاری این ماده با محیط زیست یك محقق ایرانی را به فكر استفاده از روشی جایگزین انداخته است.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، سدیم كلراید باعث تخریب سطح آسفالت و هم بخش های فلزی خودرو ها می شود. از همین رو مهدی هنرور نظری دانشجوی دانشگاه ایالتی واشنگتن تحت سرپرستی استاد راهنمای خود شیانمینگ شی موفق به تولید ضدیخ طبیعی و سازگار با محیط زیست شده كه ماده اصلی آن پوست انگور و دیگر مواد دورریز این میوه است.
تولید این ضدیخ مبتنی بر استفاده از برخی مواد موجود در انگور مانند فسفات، آمیدها و اسیدهای آمینه است كه برف را هم به راحتی آب می كند.
آزمایش ضدیخ تولید شده بدین شیوه در آزمایشگاه نشان داد كاربرد روش مذكور سبب می شود برف و یخ سریع تر از زمانی كه سدیم كلراید مورد استفاده قرار می گیرد، آب شود.
از سوی دیگر ضدیخ جدید دوستدار محیط زیست بوده و سبب می شود صدمه بسیار كمتری به آسفالت و خودرو ها وارد شود.
به گفته مهدی هنرور در آینده می توان از دیگر ضایعات كشاورزی مانند برگ چغندر، پسماند سیب، برگ برخی انواع گل و غیره برای تولید مواد ضدیخ استفاده نمود. هزینه این كار بسیار پایین و سازگاری این تركیبات با محیط زیست بسیار زیاد است.

1398/09/14
21:10:33
5.0 / 5
4267
تگهای خبر: تولید , خودرو , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کوادکوپتر کوچک
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم