در چین؛

قطار خودران روی ریل مجازی حركت كرد

قطار خودران روی ریل مجازی حركت كرد به گزارش بازار پرواز در چین قطاری خودران راه اندازی شده كه با كمك طیفی از سنسورهای مختلف روی ریل های مجازی حركت می كند كه تخمین زده می شود این قطار روزانه ۱۰ هزار مسافر را جابه جا كند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از دیلی میل، یك قطار خودران و نوآورانه برای اولین بار در چین افتتاح شده كه روی ریل های مجازی حركت می كند. اولین بار طرح اولیه عجیب مربوط به لوكوموتیوی كه با كمك شبكه ای از حسگرها ( به جای ریل های معمول) حركت می كند، ۲ سال قبل رونمایی گردید. اما بالاخره این طرح اولیه در ماه جاری به صورت واقعی اجرا شده است.
قطارART T1 ابعاد جاده را رصد می كند و به جای آنكه روی ریل های مخصوص حركت نماید، مسیر حركتش را برنامه ریزی می كند. ریل مجازی مربوط به این طرح در مسافتی ۱۷.۷ كیلومتری در وسط شهر ییبین قرار داد و هزینه ساخت آن حدود ۱۲۰ میلیون پوند(۱.۱۲۸ میلیارد یوان) تخمین زده می شود. هم اكنون یك لوكوموتیو ران در قطار حضور دارد، اما آنرا كنترل نمی نماید. لوكوموتیوران باید هوشیار باشد تا در صورت اضطرار كنترل قطار را برعهده گیرد. اگر قطار از مسیر طراحی شده، بیرون برود یا با مانعی روبرو شود، به صورت خودكار به وضعیت كنترل دستی منتقل می شود.
این قطار هم مانند خودرو های خودران با كمك تلفیقی از LIDAR و GPS در خیابان ها مسیر یابی می كند. تخمین زده می شود روزانه ۱۰ هزار مسافر از قطار جدید استفاده كنند. هنگامیكه این لوكوموتیو به شبكه قطارهای سریع السیر متصل شود، تعداد مسافران روزانه آن به ۲۵ هزار نفر می رسد. خط قطار Yinbin ART T1 با سرعت ۷۰ كیلومتر برساعت حركت می كند و قابلیت جابه جایی ۳۰۰ مسافر را دارد. شركت CRRC چین، سیستم ریل قطار را ابداع كرده كهART یا «سیستم حمل و نقل ریلی سریع خودران» نامیده می شود.

1398/09/23
22:01:28
5.0 / 5
4571
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
پهپاد
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم