آلیاژی با خواص ویژه صنعت حمل و نقل ساخته شد

آلیاژی با خواص ویژه صنعت حمل و نقل ساخته شد بازار پرواز: پژوهشگران كشور موفق به ساخت قطعات آلومینیمی نانو ساختار در مقیاس آزمایشگاهی شدند كه استواری بالا و صرفه جویی در استفاده از مواد خاصیت این فلز است و در صنعت حمل و نقل به كار می آید.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پژوهشگران دانشگاه امیركبیر با پشتیبانی صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موفق به ساخت قطعات آلومینیمی نانو ساختار در مقیاس آزمایشگاهی شدند. دستاورد مهم آن تولید مواد با استواری بالا و به اندازه كافی سبك است. پس می تواند كاربردهای گسترده ای در صنایع گوناگون داشته باشد.
كامران دهقانی مجری این طرح پژوهشی اظهار داشت: این مواد به شكل گسترده می تواند در صنایع حمل و نقل و هوافضا كه علاوه بر بحث ایمنی، كاهش وزن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردارست مورد توجه قرار گیرد. همین طور در این طرح دانش فنی تولید مواد فوق ریزدانه و نانو ساختار با روش تركیبی جدید توسعه یافت و نمونه محصول تولید شده و آزمایشات لازم روی آن انجام شد.
به گفته وی، كوشش برای كاهش وزن وسیله نقلیه و از سویی بهبود مسائل ایمنی با تولید مواد خاص سال ها است كه در حال انجام می باشد. تحقیقات مختلفی برای افزایش استواری مواد و در كنار آن كاهش وزن و حجم مواد مورد استفاده در صنایع مختلف انجام شده است و تكنیك های مختلفی دراین زمینه پیشنهاد شده است.
این محقق اضافه كرد: یكی از روش های افزایش نسبت استواری به وزن مواد استفاده از روش های تغییر شكل پلاستیك شدید می باشد. استفاده از پروسه تركیبی تغییر فرم پلاستیك شدید و عملیات حرارتی پخت سختی برای اولین بار در این طرح ارائه شد. با استفاده از این روش امكان تولید مواد با نسبت استواری به وزن بسیار بالا با قابلیت استفاده در صنایع حمل و نقل و در نتیجه مصرف انرژی كمتر و آلودگی كمتر وجود دارد.


منبع:

1398/10/30
16:11:06
5.0 / 5
4834
تگهای خبر: انرژی , بال , تولید , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم