سیستم موقعیت یاب اروپا به پیام های كمك پاسخ می دهد

سیستم موقعیت یاب اروپا به پیام های كمك پاسخ می دهد بازار پرواز: سیستم موقعیت یابی ماهواره ای گالیله اروپا نه تنها قادر به دریافت و انتقال پیام های درخواست كمك و موقعیت یابی فرستندگان است، بلكه می تواند به این پیام ها پاسخ دهد.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، كشورهای اروپایی و كشورهایی مانند روسیه و چین درصدد راه اندازی سیستم های موقعیت یابی مكانی رقیب جی پی اس آمریكا هستند تا از وابستگی به این كشور بكاهند. این كشورها قصد دارند امكان بیشتری را به سیستم های مورد اشاره اضافه كنند تا بر تعداد كاربرانشان بیفزایند.
بر همین اساس سیستم موقعیت یابی ماهواره ای گالیله اتحادیه اروپا، می تواند پس از دریافت پیام كمك افراد بر روی زمین، دریافت آنها را تأیید كرده و پاسخی دال بر اعزام واحدهای كمكی ارسال نماید. همین طور نیروهای كمكی و امدادی می توانند از همین طریق با افراد سانحه دیده و در راه مانده تماس بگیرند.
قرار است رونمایی از این توانایی های سیستم گالیله در جریان برگزاری كنفرانس فضایی اروپا در بروكسل از ۲۱ تا ۲۲ ژانویه سال ۲۰۲۰ صورت گیرد. گالیله بوسیله ۲۶ ماهواره در حال حركت به دور كره زمین فعالیت می كند كه ۲۴ عدد از آنها به بسته های هشت كیلوگرمی ویژه امداد و نجات مجهز شده اند. برمبنای برآوردها از این توانایی می توان برای نجات جان حدود دو هزار نفر در سال بهره گرفت.


منبع:

1398/11/07
13:26:45
5.0 / 5
4730
تگهای خبر: سیستم , فضا , ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم