الاخبار:

بیانیه وزارتی دولت دیاب بر خصوصی سازی تحت عنوان شراكت اصرار دارد

بیانیه وزارتی دولت دیاب بر خصوصی سازی تحت عنوان شراكت اصرار دارد به گزارش بازار پرواز در بیانیه وزارتی لبنان بر اجرای تدریجی اصلاحات برای حل بحران اقتصادی تاكید شده است. اصلاحات اندكی در پیش نویس بیانیه وزارتی لبنان صورت گرفته است. كابینه باید دستاورد كمیته وزارتی متخصص را تصویب كند. آنچه قبلا نوشته شد باردیگر نوشته می شود: پشتیبانی از وام گیرندگان و خصوصی سازی راه رهایی است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار، نسخه ای كه فاش شده نسخه نهایی نیست كه كمیته وزارتی تصویب كرده است. نسخه ای كه فردا (پنج شنبه) به دولت ارائه خواهد شد مثل همان پیش نویس های قبلی است. نه اقدامات سرنوشت سازی در آن برای حل بحران مالی وجود دارد و نه اقدامات عیرمنتظره. دولت حسان دیاب كه "دولت فوق العاده" نامیده شده ادامه تمامی دولت های قبل است. وام گرفتن برای پرداخت بدهی ها و بعد وام گرفتن برای پرداخت سود بدهی ها. بنظر می رسد راهكار در فروش بخش دولتی باشد. تنها چیز جدیدی كه دیاب به آن توجه كرده این است كه این پیش نویس را با پوششی اجتماعی پوشانده است كه تصویب آنرا با مشكل مواجه می كند. طرح خروج از بحران و ممانعت از فروپاشی كامل به اقدامات سرنوشت ساز و راه های سختی برای معالجه نیاز دارد. دولت برای پشتیبانی از آزادی ها و حقوق اصلی خصوصاً حق تظاهرات همزمان با ممانعت از تعدی به افراد و اموال دولتی و خصوصی تلاش خواهدنمود.
در پیش نویس بیانیه وزارتی تاكید شده كه اقدامات و تدابیر اصلاحاتی، مالی و اقتصادی كه در نشست اخیر دولت سابق صادر شد به تدریج اجرا خواهد شد. همین طور افزایش مالیات بر درآمدهای بالا به این پیش نویس اضافه شده است. دولت وعده داده كه نظارت شدید بر بیانیه های مالی داشته باشد كه از طرف مؤسسات به بانك ها ارائه می شود تا از آن بعنوان سند برای گرفتن وام استفاده گردد. این شركت ها در بیانیه هایشان بر كاهش سود یا حتی ضرر و زیان برای فرار از پرداخت مالیات تاكید می كنند تا بتوانند از بانك ها وام بگیرند. مشكل این اصلاحات این است كه بسیار دیر صورت گرفته است.
عبارت "اصلاح نظام بازنشستگی در بخش دولتی" نگران كننده است. دولت سابق برای حل این مساله تلاش زیادی كرد حتی طرف های بین المللی آنرا جزو ضروریات می دانند. دولت كنونی نیز همین مشكل را دارد. خصوصی سازی راهكار سحرآمیز برای دولت می باشد و دولت بر آن پافشاری می كند می خواهد املاك دولتی را تحت عنوان "شراكت بین بخش دولتی و خصوصی با هدف كاهش هزینه های دولتی" بفروشد.
دولت در این پیش نویس بر كوشش برای تحقق برابری بین زن و مرد بوسیله از بین بردن هرگونه تبعیض مقابل زنان و دختران در قوانین تاكید دارد.
این بیانیه به این شكل اختتام می یابد: وطن در شرایطی فوق العاده قرار دارد و به تدابیر فوق العاده و افزایش تلاش ها نیاز داریم برای همین معتقدیم كه دولت ما دولت فوق العاده است. حسان دیاب به مردم لبنان تعهد داده كه به بند بند این پیش نویس پایبند باشد اما نصف این بیانیه وعده هایی است كه تحقق آن ممكن نیست و نصف دیگر تعهداتی است كه موجب نمی گردد كم درآمدها از تدابیر ریاضتی در امان بمانند.1398/11/16
23:04:23
5.0 / 5
4541
تگهای خبر: بال , جت , شركت , كابین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم