با تقلید حركات دست انسان؛

ساخت بازوی بیونیكی كه پیانو می زند

ساخت بازوی بیونیكی كه پیانو می زند به گزارش بازار پرواز بازوی بیونیكی ساخته شده كه هر انگشت آن دارای ۳ مفصل و ۲ سنسور است. این بازو می تواند پیانو بزند، آب بریزد و قیچی را كنترل كند.


دریافت 5 MB به گزارش بازار پرواز به نقل از دیلی میل، یك بازوی بیونیك ساخته شده كه می تواند تخم مرغ ها را نگه دارد و پیانو بنوازد. در حقیقت این بازو می تواند حركات دست انسان را تقلید كند. «هیون مین دو» از انستیتو ماشین آلات و مواد كره جنوبی این بازو را ساخته و ادعا می كند این ابزار می تواند آب بریزد و قیچی را كنترل كند.
این بازوی رباتیك دارای ۴ انگشت است كه هركدام از آنها ۳ بند دارند، بنابراین مانند دست انسان انعطاف پذیر است و می تواند اشیا را با قدرت كنترل كند. به قول سازندگان این ربات می توان از آن در كارخانه یا صنایع مختلف بهره برد و به ربات ها اجازه داد به صورت فیزیكی با جهان اطراف ارتباط برقرار كنند. بازوی مذكور ۲.۲ پوند وزن دارد و می تواند جسمی با ۳ برابر وزن خویش را بلند كند. در این بازوی رباتیك ۲ نوع سنسور وجود دارد كه لمس با قدرت های مختلف را شناسایی می كند. این حسگرها در نوك انگشتان، انگشتان و كف دست ابزار به كار رفته اند تا هرگونه شی را شناسایی كنند. به قول محققان این بازو مانند دست انسان كار می كند و ساختار و حركات انگشتان واقعی را تقلید می كند. در كل ۱۲ موتور هر انگشت و مفصل های آنرا به صورت جداگانه حركت می دهند.

1398/11/25
14:07:18
5.0 / 5
4350
تگهای خبر: ربات , موتور , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
پهپاد
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم