آیت الله علم الهدی: كلید شبكه های اجتماعی باید از دست دشمن خارج شود

آیت الله علم الهدی: كلید شبكه های اجتماعی باید از دست دشمن خارج شود بازار پرواز: مشهد -ایرنا - امام جمعه مشهد اظهار داشت: یك عده از سیاسیون سلطه جو و بی توجه به مصیبت و داغ مردم، در داخل و خارج كشور، با سوء استفاده از حادثه كشتی سانچی اقدام به شایعه پراكنی های نابكارانه و خائنانه كرده و با طرح مسائلی نمك بر زخم خانواده های داغدار این حادثه پاشیدند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایرنا، آیت الله سیداحمد علم الهدی در خطبه های امروز نماز جمعه مشهد، با تسلیت حادثه ناگوار و دردمندانه كشتی سانچی اظهار داشت: این حادثه بسیار ناگوار بود و ملت باعاطفه ایران از رهبر معظم انقلاب تا اقشار مختلف مردمی با خانواده های داغدار همدردی كردند.
وی اظهار نمود: طرح مسائلی درباره كشتی سانچی كه در شبكه های مجازی گسترش یافت، تنها شایعاتی بی اساس بود كه دروغ بودن آن با بیان سفیر كره جنوبی در خصوص تعلق محموله نفتی كشتی مذكور به آن كشور، آشكار شد.
امام جمعه مشهد اظهار داشت: از جانب دیگر، این افراد كه كلیدواژه های استكبار را در دست دارند، قرار داشتن پرچم كشور پاناما بر سانچی را در شبكه های اجتماعی علم كردند كه مشخص شد، این یك روال معمول در دریاست كه كشتی ها با پرچم های مختلف برای امنیت بیشتر تردد كنند.
آیت الله علم الهدی اظهار نمود: این افراد به هیچ وجه رحم ندارند و فجیح ترین و باشقاوت ترین اقدامات را با ابزار شایعه انجام می دهند.
وی بیان كرد: شایعه پراكنی شگرد دشمن شكست خورده در برابر نظام مقدس جمهوری اسلامی است، دشمنی كه از ابتدای انقلاب از همه ترفندها و شگردها از حمله نظامی گرفته تا ترور و تحریم را به كار برد اما نتوانست به هدف خود برسد و بطور قطع دیگر از شگردهای شكست خورده قبلی بهره نمی گیرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: آمریكا جدا از شگردهای شكست خورده، یك شگرد را تا امروز ادامه داده است و آن جنگ نرم ضد ایران بوده كه با هدف جدایی مردم از نظام جمهوری اسلامی، ناامید كردن مردم از نظام، نابود كردن اعتقاد و ایمان مردم به اسلام انجام گرفته است.
آیت الله علم الهدی اظهار نمود: دشمن نمی داند، تا زمانی كه مردم به اسلام باور و به پیامبر (ص) و خاندان (ع) محبت دارند هیچگاه دست از نظام اسلامی برنمی دارند.
وی بیان كرد: تنها راهی كه دشمن برای تحقق اهداف شیطانی خود انتخاب كرده است، جنگ نرم با استفاده از ابزار شایعه است تا از این طریق به افكار عمومی نفوذ كرده و آن را برهم زند.
وی ادامه داد: امروز فضای مجازی بویژه شبكه های اجتماعی بستر را برای شایعه پراكنی دشمن فراهم نموده است و درصدد برآمده با دروغ پراكنی مردم را از نظام جدا كند كه این مساله كاملا در ناآرامی های اخیر ملموس بود.
امام جمعه مشهد با تاكید بر اینكه شبكه های اجتماعی كه كلیدش در دست دشمنان خارجی است باید اصلاح شود، اضافه كرد: چندی پیش رئیس جمهوری گفتند كه 'اگر چند تصادف در اتوبانی رخ می دهد، نباید اتوبان را بست' ما هم نمی گوییم اتوبان را ببندید، بلكه باید آن را اصلاح و مدیریت كرد.
وی بیان كرد: فضای مجازی بویژه شبكه های اجتماعی بستر كار و ارتباطات مردمی است و امروزه به ابزار زندگی و معاش مردم تبدیل گشته و شاید لزوم وجود شبكه های مجازی از موبایل هم بیشتر شده است.
وی ادامه داد: اما شبكه های اجتماعی كه كلیدش در دست دشمن است، معایبی دارد كه شامل ابزار دشمن برای سرباز گیری جوانان در عملیات های تروریستی، قرار دادن جوانان در برابر مقدسات نظام، تشكیل پیاده نظام برای خود با استفاده از نوجوانان 17 و 18 ساله و تولید اغتشاش و ناآرامی در كشور و همینطور فضایی برای دزدی و سرقت از مردم است.
امام جمعه مشهد اظهار نمود: شبكه اجتماعی كه محل عملیات راهزنان برای قتل، گسترش فساد اجتماعی، ناامنی، تولید اغتشاش و گرفتن كشور توسط دشمن باشد، باید مدیریت و كنترل شود.
وی اضافه كرد: بحث ما امروز بستن و مسدود كردن شبكه های اجتماعی نیست بلكه استفاده از نخبگان و امكانات كشور و تقویت شركت های دانش بنیان جهت راه اندازی شبكه اجتماعی ملی است كه كلیدش در دست نظام باشد تا نیاز مردم برطرف و جلو سوء استفاده دشمنان گرفته شود.
وی بیان كرد: دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام نموده بود كه اگر ما بخواهیم نیروی انسانی و امكانات كشور را جهت راه اندازی یك شبكه اجتماعی داخلی به كار گیریم و دولت از ما حمایت كند، فقط یك سال زمان نیاز دارد این شبكه اجتماعی راه اندازی شود و از انحصار شبكه های اجتماعی خارجی نجات پیدا نماییم.
آیت الله علم الهدی اظهار نمود: اكنون امنیت سیاسی، اخلاقی و اجتماعی كشور به علت وجود شبكه اجتماعی كه كلیدش در دست سرسخت ترین دشمنان كشور است به خطر افتاده است بنابراین باید هر چه سریعتر اقدامی انجام داد و ملت را از اسارت شبكه های اجتماعی خارجی نجات داد.
5132/7489
خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی


1396/10/30
14:54:52
5.0 / 5
4920
تگهای خبر: تولید , جت , فضا , كشتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم