تولید مواد جدید برای افزایش ظرفیت ذخیره انرژی در باتری ها

تولید مواد جدید برای افزایش ظرفیت ذخیره انرژی در باتری ها به گزارش بازار پرواز با اینكه باتری ها در سال های اخیر بسیار پیشرفت كرده اند، اما هنوز ظرفیت محدودی برای ذخیره سازی انرژی دارند. ولی ابداع یك ماده جدید جهت استفاده در چارچوب آند ظرفیت آنها را چهار برابر می كند.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، باتری ها دارای دو الكترود آند و كاتد هستند كه انتقال یون ها بین آنها باعث تولید انرژی می شود. ظرفیت باتری ها به میزان زیادی به تعداد الكترون های تولید شده توسط اند بستگی دارد.
معمولاً برای تولید آند از گرافیت استفاده می شود. اما محققان كره جنوبی با استفاده از نوعی سیلیكون ظرفیت ذخیره سازی گرافیت را ده برابر كرده اند. البته اشكال این روش، متورم شدن چرخه بار سیلیكون و صدمه دیدن سطح آند و كاهش ظرفیت شارژ است.
تا به حال تلاشهای زیادی برای تثبیت اندهای سیلیكونی صورت گرفته، اما هزینه بالا و پیچیدگی این كار سبب شده تجاری سازی روند مذكور ناممكن باشد. برای حل این مشكل محققان كره ای نشاسته به دست آمده از سیب زمینی شیرین را در آب حل می كنند، سپس سیلیكون را در روغن به دست آمده از ذرت حل می كنند و سپس دو محلول را مخلوط و گرم می كنند.
آندی كه بدین روش به دست آمده چهار برابر بیشتر از آندهای گرافیتی دارای ظرفیت شارژ بوده و تا ۵۰۰ بار با موفقیت برای شارژ و خالی كردن شارژ به كار گرفته شده، بدون آنكه ظرفیت شارژ آن كاهش پیدا كند. همینطور با این روش باتری ها تنها در ۵ دقیقه شاهد شارژ ۸۰ درصد از ظرفیت خود بوده اند. محققان امیدوارند كه در آینده نزدیك بتوانند این روش را تجاری سازی كنند.

1398/12/06
15:30:58
5.0 / 5
3767
تگهای خبر: انرژی , بال , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کوادکوپتر کوچک
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم