به صورت آزمایشی؛

واكسن چینی كرونا به داوطلبان تزریق شد

واكسن چینی كرونا به داوطلبان تزریق شد به گزارش بازار پرواز محققان چینی واكسن آزمایشی كرونا را كه توسط محققان نظامی این كشور تولید شده با موفقیت به داوطلبان تزریق كردند.به گزارش بازار پرواز به نقل از گلوبال تایمز، افرادی كه این واكسن به آنها تزریق شده همگی ساكنان دائمی شهر ووهان چین بوده و بین ۱۸ تا ۶۰ سال سن داشته اند. داوطلبان مورد اشاره به سه گروه كه هر یك ۳۶ عضو داشتند، تقسیم شدند.
این افراد به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد و محققان ظرف مدت ۶ ماه واكنش واكسن در بدن این افراد را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهند. ازاین رو نباید انتظار داشت كه این واكسن در آینده نزدیك در دسترس قرار بگیرد.
تولید این واكسن با همكاری شركت زیست فناوری چینی CanSino Biologics و یك گروه تحقیقاتی به رهبری چن وی صورت گرفته است. چن وی متخصص مقابله با خطرات زیست محیطی و كنترل شرایط در آكادمی نظامی علوم پزشكی چین و ژنرال برجسته ارتش چین است.
مجموع این گروه از اواخر ژانویه در ووهان مستقر شده و بررسی های خود در این حوزه را شروع كرده اند.
اعضای این گروه پیش از این موفق به تولید واكسن ابولا هم شده بودند. افراد داوطلب در این طرح لزوماً به ویروس كرونا مبتلا نیستند و هدف از انجام آزمایش های مذكور بررسی این مسئله است كه آیا با تزریق واكسن آنتی بادی های مورد نیاز برای نابودی ویروس كرونا در بدن تولید شده و در مقابل این ویروس مصونیت بوجود می آورد یا نه.
بر اساس برآورد محققان چینی آماده سازی نهایی این واكسن حداقل یك سال به زمان نیاز دارد ولی امكان دارد برخی داروها و فرآورده های در رابطه با آن جهت استفاده سریع و ضروری تا پیش از آخر سال ۲۰۲۰ در دسترس قرار بگیرند.

1399/01/04
21:01:03
5.0 / 5
3330
تگهای خبر: بال , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم