سازمان ملل:

دشمن جدید جهان اطلاع رسانی غلط درباره كرونا است

دشمن جدید جهان اطلاع رسانی غلط درباره كرونا است بازار پرواز: دبیر كل سازمان ملل نسبت به تشدید پدیده انتشار اطلاعات غلط درباره ویروس كووید 19 در جهان آگهی داده و این پدیده را ˮدشمنˮ دیگری در كنار كروناویروس خواند كه باید جهان با هر دوی آنها مبارزه كند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آنتونیو گوترش، دبیر كل سازمان ملل متحد گفت، جهان نه فقط مشغول در جنگ با كروناویروس بعنوان دشمن مشترك ما است بلكه همین طور سیر فزاینده انتشار اطلاعات غلط درباره این بیماری هم تبدیل به دشمنی برای ما شده است.
گوترش در ادامه اظهاراتش اشاره كرد: ما برای غلبه بر این ویروس لازم است كه با فوریت حقایق و علم را ترویج نماییم و همین طور امید و همبستگی را بجای استیصال و اختلاف افكنی اشاعه دهیم.
گوترش خاطر نشان كرد، سازمان ملل ابتكارعملی موسوم به ابتكار "ارتباطات برای همبستگی" درباب اطلاع رسانی درباره ویروس كووید 19 را راه اندازی می نماید تا به این طریق به مردم سریعا حقایق و علم را اطلاع رسانی كرده و در عین حال الهام بخش و حامی اجرای اقدامات انسانی در سراسر جهان باشد.
گوترش در عین حال از تمامی كشورها خواست در مقابل روند افزایش جرایم مبتنی بر نفرتی كه افراد و گروه ها را به بهانه ارتباط آنها با شیوع كروناویروس هدف قرار می دهند بایستند.
او در این خصوص به مورد مشخصی اشاره نكرد، اما گزارش شده كه آسیایی ها و خصوصاً چینی تبارها در بعضی كشورها هدف حمله قرار گرفته اند.
دبیر كل سازمان ملل در عین حال از كشورها خواست تا به اجرای درخواست او از طرفهای درگیر در هر جایی از جهان بمنظور "خاموش كردن سلاح ها و كمك به ایجاد كریدورهای انتقال كمكهای نجات بخش و گشایش پنجره های باارزش دیپلماسی "كمك كنند.
گوترش همین طور در یك خطابه ویدیویی برای 193 كشور عضو سازمان ملل همچون روسای مجمع عمومی، شورای امنیت و شورای اجتماعی و اقتصادی این سازمان از كشورها خواست تا در پاسخ به درخواست سازمان ملل برای یك صندوق دو میلیارد دلاری مبارزه با شیوع ویروس كرونا در كشورهای فقیر جهان سخاوتمندی به خرج دهند.
او اشاره كرد: ما باید به كمك لطمه پذیرترین ها و میلیون ها و میلیون ها نفر از مردمی كه كمترین توانمندی را برای محافظت از خودشان دارند برویم.
وی اضافه كرد: باید در روند درمان مساله نابرابری ها را همچون نابرابری های جنیستی كه تعداد خیلی بیشتری از مردم را در مقابل شوكهای اقتصادی و اجتماعی لطمه پذیر می سازد مورد رسیدگی قرار دهیم.
منبع:

1399/01/09
18:43:35
5.0 / 5
3244
تگهای خبر: جت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم