دولت سوئد به دنبال افزایش اختیاراتش در امتداد مبارزه با كرونا

دولت سوئد به دنبال افزایش اختیاراتش در امتداد مبارزه با كرونا بازار پرواز: دولت سوئد به دنبال افزایش اختیارات اجرایی خود در روند مبارزه با شیوع كروناویروس همچون با دستیابی به حق تعطیل كردن فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن بدون دریافت مجوز از پارلمان است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سوئد جزو كشورهایی است كه تابحال تدابیر چندان سختگیرانه ای را برای مهار شیوع ویروس كرونا اجرا نكرده است. سوئدی ها در مقطع فعلی بر خلاف مردم دیگر كشورهای اروپا همچنان می توانند به باشگاه های ورزشی بروند یا در رستورانها غذا صرف كنند و مدارس ابتدایی و راهنمایی در این كشور همچنان باز هستند.
دولت سوئد كه در كنترل سوسیال دموكراتها قرار دارد اعلام نموده فاقد حكم قانونی مناسب برای نشان دادن واكنش بموقع و سریع به شیوع ویروس كرونا كه تا كنون بیش از ۴۰۰ تن را در این كشور به كام مرگ فرستاده، است.
لنا هالنگرن، وزیر امور اجتماعی و بهداشتی سوئد در اطلاعیه ای عنوان كرد: ما شاهد بوده ایم كه وضعیت در سوئد و اروپا با چه سرعتی می تواند تغییر یابد و ما در عین حال داشتن امكانات بیشتر بمنظور نشان دادن واكنش سریع در صورت ایجاب شرایط را ضروری می دانیم.
خیلی از دولتهای جهان اختیارات وضعیت فوق العاده را برای مبارزه با شیوع ویروس كرونای جدید در پیش گرفته اند و این وضعیت نگرانی درباب تضعیف روند دموكراتیك را افزایش داده است.
دولت سوئد اعلام كرد، پارلمان این كشور به مجرد اعلام یك سری تدابیر، فرصت تصویب آنرا "در سریع ترین زمان ممكن" خواهد یافت. این دولت در عین حال اصرار كرد قوانین جدید قرار نیست به آن اختیار اعلام مقررات منع آمدوشد را بدهند.
دولت سوئد از پارلمان تقاضا كرده تا اختیارات اجرایی گسترده تری برای مدت سه ماه به این دولت واگذار كند.
وزارت بهداشت سوئد به درخواست برای اظهارنظر پاسخ نداده و هنوز معین نمی باشد پارلمان این كشور چه زمانی لایحه را تصویب كند.1399/01/19
23:04:56
5.0 / 5
3433
تگهای خبر: بال , جت , سرعت , فرود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم