تركیب نانوالیاف و نانوذرات اكسیدمس برای تولید ماسك

تركیب نانوالیاف و نانوذرات اكسیدمس برای تولید ماسك بازار پرواز: یك شركت خارجی ماسكی را تولید می كند كه حاوی نانوالیاف و نانوذرات اكسید مس است. نانوالیاف سبب به دام افتادن ذرات ویروس و نانوذرات اكسیدمس سبب از بین رفتن آنها می شود.به گزارش بازار پرواز به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شركت رسپیلون (Respilon) با بهره گیری از نانوالیاف، ماسك صورتی تولید می كند كه قادر به از بین بردن ویروس كرونا است. این شركت كه در شهر برنو در جمهوری چك واقع است، برای تولید این ماسك ها از تركیب نانوالیاف و نانوذرات اكسیدمس استفاده می نماید.
ماسك های صورت معمولاً برای جلوگیری از گسترش عوامل بیماری زا استفاده می شوند، اما این شركت ماسكی ساخته كه قادر می باشد ویروس ها را به دام انداخته و از بین ببرد.
در این محصول از نانوالیاف استفاده شده كه مانع از ورود پاتوژن ها در ماسك می شود. در كنار نانوالیاف، از یك لایه نانوذرات اكسید مس نیز استفاده می شود كه بسیار فعال بوده و می تواند ویروس ها همچون ویروس كرونا را از بین ببرد.
رومن زیما، از مدیران شركت رسپیلون می گوید: به لطف استفاده از نانوالیاف و نانوذرات اكسید مس، این ماسك می تواند برای مقابله با ویروس كرونا استفاده گردد. این ماسك هم اكنون در مؤسسه های دولتی و بیمارستان ها استفاده می شود.
تولید این ماسك از اواخر ماه آوریل شروع شده و هم اكنون وارد بازار شده است. این شركت ماسك ها را در دو مدل مختلف ارائه می دهد. ماسك ها را می توان تا ۲۴ ساعت مورد استفاده قرار داد اما استفاده مستمر از آن سفارش نمی گردد. اگر یك تا سه ساعت در روز از این ماسك استفاده شود، تا یك هفته می توان آنرا مورد استفاده قرار داد.
در حال حاضر، جمهوری چك با كمبود ماسك استاندارد روبه رو است. زندانیان در جمهوری چك برای تولید ماسك به كار گرفته شده اند.


منبع:

1399/01/25
23:21:40
5.0 / 5
3019
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم