معترضان ضد نژادپرستی در پاریس به یاد فلوید زانو زدند

معترضان ضد نژادپرستی در پاریس به یاد فلوید زانو زدند به گزارش بازار پرواز صدها معترض ضد نژادپرستی در پاریس به یاد جورج فلوید زانو زدند و هشت دقیقه سكوت كردند. فلوید سیاه پوست آمریكایی بود كه با فشار زانوی یك افسر سفیدپوست روی گردنش جان باخت و پس از آن اعتراضاتی به راه افتاده است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، معترضان پلاکاردهایی با نوشته "خشونت پلیس را متوقف کنید"، "جلوی نژادپرستی را بگیرید" و "نمی توانم نفس بکشم" که آخرین کلمات جورج فلوید قبل از مرگش بود، به همراه داشتند.
آنها زیر تندیسی از ماریان در میدان پلاس دو لا رپوبلیک سرهایشان را پایین نگاه داشته و زانو زدند. بعضی از معترضان هم به نشانه همبستگی با قربانیان وحشیگری پلیس مشت خویش را بالا گرفتند.

یک زن سیاه پوست ۳۰ ساله اظهار داشت: ما به اینجا آمده ایم تا با خشونت پلیس ضد تمام نژادها که برای چندین نسل ادامه یافته است، مبارزه نماییم. نمی توانیم به این شکل ادامه دهیم. این رویکرد باید مجازات داشته باشد.
روز سه شنبه همینطور ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه اظهار داشت که کشورش گاهی در طول تاریخ خود از تحقق اصول بنیادین این جمهوری شامل آزادی، برابری و برادری ناکام مانده است.
پلیس پاریس در جریان این اعتراضات حضور کم رنگی داشت. بعضی از معترضان همینطور در شهر نانت در غرب فرانسه گردهمایی مسالمت آمیزی برگزار کردند. دولت فرانسه روز دوشنبه همینطور روش خطرناک پلیس معروف به "خفگی" را که حین بازداشت مظنون ها به کار می رود، ممنوع اعلام نمود و گفت تحمل صفر در مقابل نژادپرستی میان عوامل اجرای قانون را در پیش می گیرد.1399/03/21
11:30:57
5.0 / 5
2291
تگهای خبر: آمریكا , بال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
هواپیمای عمودپرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم