گوترش:

منعی برای حضور كارمندان سازمان ملل در اعتراضات ضد نژادپرستی وجود ندارد

منعی برای حضور كارمندان سازمان ملل در اعتراضات ضد نژادپرستی وجود ندارد بازار پرواز: بمنظور شفاف سازی درباب خط مشی سازمان ملل، دبیر كل این سازمان در نامه ای به كارمندان اظهار داشت كه آنها از پیوستن به اعتراضات ضد نژادپرستی كه در سراسر آمریكا و دیگر كشورها به راه افتاده، منع نشده اند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در این نامه خطاب به کارمندان این نهاد بین المللی اظهار داشت: هیچ یک از خط مشی ها و سفارش های سازمان ملل حاکی از آن نیست که کارمندان این نهاد جهانی باید در مقابل نژادپرستی بی طرف و خنثی رفتار کنند. بلکه برعکس، هیچ ممنوعیتی برای بیان شخصی همبستگی یا مشارکت در رویدادهای مدنی صلح آمیز وجود ندارد مشروط بر اینکه این فعالیت ها کاملا شخصی و بدون انتصاب سازمانی انجام شوند.
در ادامه این نامه آمده است: سفارش های اخیر هیات اخلاق بر ضرورت حفظ تعادل در چنین کارهایی با رعایت انجام دادن بهترین قضاوت بعنوان کارمندان غیرنظامی بین المللی و وظایف رسمی مان تاکید دارند.
به دنبال مرگ جورج فلوید، مرد سیاه پوست آفریقایی-آمریکایی به دست یک افسر پلیس سفید پوست، موجی از اعتراضات عموما صلح آمیز طی دو هفته گذشته در سراسر آمریکا به راه افتاده است. برخی شهرها مجبور شده اند تا با آتش سوزی های عمدی، غارت و درگیری میان معترضان و نیروهای پلیس دست و پنجه نرم کنند.
گوترش اوایل ماه جاری میلادی از آمریکایی های که به نابرابری های نژادی و خشونت پلیس اعتراض داشته اند، خواست تا اعتراضات خودرا به صورت صلح آمیز مطرح کنند و از رهبران و مقامات آمریکا خواست تا به حرف های این معترضان گوش هند و خویشتنداری پیشه کنند.
اعتراضات ضد نژادپرستی در خیابان های کشورهای دیگری همچون انگلیس، فرانسه و استرالیا برگزار شده است.
گوترش در ادامه این نامه نوشت: موضع سازمان ملل در مقابل نژادپرستی کاملا مشخص و شفاف است: این مصیبت نقض منشور سازمان ملل است و ارزش های مهم و اصلی ما را پایمال می کند. ما هر روز در جریان فعالیت هایمان در سراسر جهان موظفیم تا نهایت تلاش خودرا برای ارتقاء شمول، عدالت، منزلت و مبارزه با نژادپرستی از هر نوعش انجام دهیم.
منبع:

1399/03/21
20:43:06
5.0 / 5
2452
تگهای خبر: آمریكا , بال , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کوادکوپتر کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم