ترامپ به پلیس و شهردار واشنگتن دی سی تاخت و به معترضان در تالسا آگهی داد

ترامپ به پلیس و شهردار واشنگتن دی سی تاخت و به معترضان در تالسا آگهی داد رئیس جمهور آمریكا با انتقاد شدیدی نسبت به پلیس واشنگتن دی. سی اظهار داشت: آنها هنگامی كه معترضان مجسمه ای از یك ژنرال كنفدراسیون را پایین كشیده و آتش زدند، ˮهیچ كاری نكرده اندˮ.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه "دیلی میل"، مجسمه یادبود ژنرال "آلبرت پایک" در جریان اعتراضات رالی، مرکز کارولینای شمالی، از طرف تظاهرکنندگان مورد حمله قرار گرفت؛ این در حالیست که این اعتراضات، مجسمه سربازان در بنای یادبود کنفدراسیون را نیز هدف حمله قرار داده بود.
این مجسمه ها با طناب به دور گردن آنها پایین کشیده شده و در خیابان ها کشیده می شدند؛ یکی از آنها از یک علامت راهنمایی رانندگی آویزان شده بود. مجسمه دیگری هم روبه روی دادگاه "ویک کورت" رها شده بود.

در میانه اعتراضات دنباله دار مقابل نابرابری نژادی که در سراسر آمریکا در حال رخ دادن است، تظاهرکنندگان واشنگتن دی. سی جمعه شب در محل بنای یادبود آلبرت پایک گرد هم آمده و "روز آزادی" را گرامی داشتند. در این تعطیلی، اختتام برده داری در تگزاس- دو سال بعد از آن که "اعلامیه آزادی بردگان" در ۱۸۶۳ برده ها در سایر نقاط ایالات متحده را آزاد کرد- جشن می گیرد.
مجسمه پایک در ابتدا طوری به نظر می رسید که در وضعیت پایداری قرار دارد اما سرانجام ساعت ۱۱ شب پایین افتاد و معترضان تظاهرات خودرا در خیابان ادامه دادند. به گزارش روزنامه "واشنگتن پست"، زمانی که معترضان مجسمه پایک را به آتش کشیدند، پلیس هیچ عملی بمنظور مداخله انجام نداده است.
در همین رابطه، رئیس جمهور ترامپ، پلیس را بابت هیچ کار نکردن هنگام پایین افتادن مجسمه و نیز "موریل باوزر"، شهردار واشنگتن دی. سی را مقصر دانست. شهردار واشنگتن دی. سی، کسی است که ترامپ با او بر سر کنترل شهر و اجرای قانون دشمنی دنباله داری دارد.

ترامپ در توییتر نوشت: " پلیس واشنگتن دی. سی در صورتیکه شاهد پایین کشیده شدن و سوختن یک مجسمه بوده، وظیفه اش را انجام نداده است".
وی ادامه داد: " این افراد سریعاً باید بازداشت شوند. اقدام آنها رسوایی برای کشور است! "
رئیس جمهور آمریکا در همین زمینه اظهار داشت: پایک، ژنرال در ارتش کنفدراسیون بود که اشعار "دیکسی" را بازنویسی کرد تا الهام بخش سربازان باشد.

برخی ادعا می کنند که پایک، ابزاری برای تأسیس "کوکلوس کلان" بوده در صورتیکه فراماسون ها، که پایک جزوی از آنها بوده، اصرار دارند شواهی در خصوص این مساله وجود ندارد. مجسمه پایک در سال ۱۹۰۱ در واشنگتن دی. سی ساخته شد.
دست کم یک نفر در رابطه با کوشش های قبلی برای پایین کشیدن مجسمه ها، دستگیر شد.
پایین کشیدن مجسمه ها در حالی اتفاق می افتد که میلیون ها آمریکایی در "روز آزادی"، برای گرامیداشت اختتام برده داری به خیابان ها آمدند.

آگهی ترامپ به معترضان تالسا، یک روز پیش از برگزاری رویداد کمپین او
رئیس جمهور آمریکا قبل از گردهمایی روز شنبه کمپین وی در "تالسا"، ایالت اوکلاهما، به مردم این شهر درباره اعتراضات آگهی داد و اشاره کرد با معترضان به شدت برخورد می شود.
وی در توییتی نوشت: هرگونه معترض، آنارشیست، آشوب گر، غارت گر یا افراد سطح پایین که در حال رفتن به اوکلاهما هستند، لطفاً درک کنند با آنها طوری رفتار نخواهد شد که انگار در نیویورک، سیاتل یا مینیاپولیس تشریف دارند! صحنه اعتراضات احتمالی در اوکلاهما بسیار متفاوت خواهد بود!
ترامپ قبل از این از رهبران دموکراتیک در نیویورک، سیاتل و مینیاپولیس بابت سرکوب نکردن تظاهرات- که بعضی از آنها به شورش انجامیده- به شدت انتقاد کرده بود.
ترامپ پس از انتقاد گسترده به تصمیم کمپین او در خصوص برگزاری گردهمایی در "روز آزادی" و در "تالسا"، کشنده ترین منطقه در حوادث خشونت نژادی ضدسیاه در کشور در سال ۱۹۲۱، ناچار شد زمان گردهمایی کمپینش را به تاریخ ۲۰ ژوئن (امروز) تغییر دهد. این کمپین همین طور بابت برگزاری رویداد حضوری در مقیاس بزرگ، همزمان با بیماری همه گیر کرونا، مورد انتقاد قرار گرفته است.
منبع:

1399/03/31
15:00:22
5.0 / 5
2422
تگهای خبر: آمریكا , بال , ویزا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم