طرح ایرانی مربوط با كرونا رتبه نخست رقابت بین المللی را كسب نمود

طرح ایرانی مربوط با كرونا رتبه نخست رقابت بین المللی را كسب نمود بازار پرواز: دانشجوی دكتری نانوبیوتكنولوژی دانشگاه تربیت مدرس در چارچوب كار تیمی با همكاری محققانی از كشورهای مختلف موفق به ارائه طرحی برای شناسایی ویروس در بازدم افراد مبتلا به كووید 19 شد.به گزارش بازار پرواز به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، هکتون بین المللی EUvsVIRUS ۲۴ تا ۲۶ آوریل ۲۰۲۰ از جانب European Innovation Council برای مقابله با کرونا انجام شد که نزدیک به ۲۰ هزار و ۹۰۰ نفر از ۱۴۱ کشور در آن شرکت کردند.
این افراد در یک کار تیمی بر روی پروژه های مرتبط فعالیت نموده که در نهایت ۲۱۵۰ طرح در ۶ حوزه مختلف و ۳۷ زیرگروه ثبت شدند. از بین طرح های ثبت شده، ۱۱۷ طرح انتخاب شدند که از آن میان، ۶ طرح اصلی و در هر زیر گروه نیز ۳ برگزیده معرفی گشتند.
مرضیه موسی زاده دانشجوی دکتری نانوبیوتکنولوژی دانشگاه تربیت مدرس در چارچوب تیمی از کشورهای فرانسه، آلمان، آمریکا و ترکیه، طرح Instant SARS-CoV-۲ breathalyzer را ثبت کردند که در گروه Health & Life و بخش Cheap rapid test موفق به کسب رتبه نخست شد.
این طرح مربوط به ساخت دستگاه اپتوفلوئیدیک با بهره گیری از آنتی بادی مقابل spike protein ویروس و پارتیکل های فلوئورسانت است که می تواند ویروس را در بازدم افراد مبتلا به کووید -۱۹ شناسایی کند.


منبع:

1399/04/02
23:17:31
5.0 / 5
2750
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم