تاكید شورای امنیت بر ضرورت اجرای توافق نامه ریاض

تاكید شورای امنیت بر ضرورت اجرای توافق نامه ریاض بازار پرواز: شورای امنیت از جانب های مسئول در یمن خواست سریعا بندهای توافق نامه ریاض را عملی كرده و به اصل حسن نیت پایبند باشند تا امكان بازگشت ˮصلحˮ به یمن برقرار شود.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، شورای امنیت با انتشار اطلاعیه ای که به تایید تمامی ۱۵ عضو آن رسید، نگرانی عمیق خودرا از روند مذاکرات در یمن ابراز داشته و طرف های مسئول در این کشور را به از سرگیری فوری مذاکرات دعوت کرد.
همین طور این شورا از جانب های درگیر خواست در نشست با (مارتین گریفیث) فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل مشارکت سازنده ای جهت انجام اقدامات توافق شده برای تضمین انتقال منظم سوخت به بندر حدیده داشته باشد.
گریفیث روز دوشنبه بعد از برقراری آرامش در جبهه های نبرد استان ابین میان نیروهای دولت مستعفی و شورای انتقالی جنوب، جهت بررسی پیشنهاد سازمان ملل برای بحران یمن وارد ریاض پایتخت عربستان شد.
شورای امنیت درباره وضعیت بهداشتی یمن نیز ضمن ابراز نگرانی عمیق و شدید خود نسبت به نتایج ویرانگر ویروس کرونا که در تمامی نقاط این کشور شیوع یافته، درباره کمبود منابع مالی برای واردات و کمک های بشردوستانه آگهی داد.
همزمان عیدروس الزبیدی، رئیس شورای انتقالی جنوب یمن (تحت حمایت امارات) در دیدار با مایکل آرون، سفیر انگلیس در یمن اشاره کرد: اولویت شورای انتقالی تشکیل فوری دولتی جدید و میانه رو بر طبق توافق نامه ریاض است که فورا مسئولیت های خودرا در ارائه خدمات عمومی به شهروندان و پیگیری اجرای سایر بندهای توافق نامه برعهده بگیرند.
الزبیدی اعلام نمود: برقراری صلح و ثبات در یمن با اجرای توافق نامه ریاض و رسیدگی به نتایج ناشی از بحران اخیر محقق خواهد شد.
او با اشاره به حمایت شورای انتقالی جنوب از روند صلحی که گریفیث در پیش گرفته و نیز آمادگی شورا جهت شرکت در این روند اشاره کرد: هیچ گونه چاره واقعی بدون حضور حقیقی و کامل نمایندگان جنوب یمن در مذاکرات ممکن نخواهد بود.
رئیس شورای انتقالی جنوب در ادامه با تاکید بر اصل مشارکت و پشتیبانی از صلح و توسعه و بازسازی نهادها همچون دستگاه مرکزی نظارت و حسابررسی، هیات ملی و عالی مبارزه با فساد و شورای اقتصادی، از کوشش های عربستان تقدیر کرده و بر مخالفت این شورا با هرگونه دخالت منطقه ای، ضد طرح عربی که ائتلاف عربی هدایت آنرا برعهده دارد، اصرار کرد.
مایکل آرون در امتداد کوشش برای نزدیک سازی رویکردهای دو طرف درباره راهکار اجرای توافق نامه متوقف شده ریاض، علاوه بر الزبیدی با رهبران دولت مستعفی یمن همچون سلطان البرکانی، رئیس پارلمان، معین عبدالملک، نخست وزیر آن و احمد عبید بن دغر، مشاور عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن که ریاست گروه سیاسی مذاکره کننده در توافق نامه ریاض را برعهده دارد، دیدارهای جداگانه ای انجام داد. این دیدارها همزمان با ورود رمزی محروس، استاندار سقطری به ریاض انجام شد.
طبق بیانیه انتشار یافته دراین زمینه، عبدالملک در دیدار با آرون بر خطرات ادامه شرایط موجود و ضرورت دستیابی به توافقی سیاسی تاکید کرده و اظهار داشت: هرگونه تنشی هیچ گاه در امتداد تحقق این هدف نخواهد بود.
همین طور بن دغر در دیدار با آرون بر ضرورت و اهمیت اجرای تمامی بندهای توافق نامه ریاض برای برقراری صلح و ثبات در استان های آزاد شده اصرار کرد و اظهار داشت: صلح همه جانبه عادلانه و پایدار در یمن از عدن شروع می شود.
منبع:

1399/04/10
13:19:11
5.0 / 5
2163
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم