با هدست های واقعیت مجازی گرما و سرما را حس كنید!

با هدست های واقعیت مجازی گرما و سرما را حس كنید! بازار پرواز: محققان با افزودن مواد شیمیایی بی بو به هدست های واقعیت مجازی برای نخستین بار كاری كردند كه حس گرما و سرما هم از راه آنها به كاربر منتقل شود.به گزارش بازار پرواز به نقل از دیجیتال ترندز، تاکنون از هدست های واقعیت مجازی برای مسافرت غیرحضوری به مکان های مختلف استفاده می شد. اما انتقال حواس دیگر از این طریق تاکنون ممکن نبوده است. حال با استفاده از یک تکنولوژی جدید می توان حس گرما و سرمای محیطی که به صورت سه بعدی در حال نمایش است را به کاربران منتقل کرد.
این تغییر باعث می شود تا بعنوان مثال بتوان در زمان تابش نور خورشید بر روی صورت فرد در یک صحرای سه بعدی مجازی حس گرما را هم به کاربر مذکور منتقل کرد.
محققان دانشگاه شیکاگو برای ایجاد این تغییر از پمپاژ مواد شیمیایی بی بوی خاصی به اطراف بینی کاربران هدست های واقعیت مجازی بهره برده اند که سبب تغییراتی ویژه در مغز شده و حس گرما و سرما را در اشخاص بوجود می آورد. مواد مذکور گیرنده های خاصی را در مغز معروف به TRPV۱ درگیر می کنند که عامل ایجاد حس گرمای زیاد در افراد هستند.
مواد مذکور همینطور می توانند گیرنده های سرما در مغز معروف به TRPM۸ را هم فعال کنند و بنابراین هدست های واقعیت مجازی بدین شیوه برای شبیه سازی دقیق تر شرایط محیط اطراف قابل استفاده خواهند بود. فعلاً تنها یک نمونه مفهومی از این هدست جهت بررسی های اولیه و آزمایش تولید شده است.


منبع:

1399/04/13
22:41:16
5.0 / 5
2871
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم