نشنال اینترست:

روابط آمریكا و اعراب نیاز به اصلاح دارد

روابط آمریكا و اعراب نیاز به اصلاح دارد بازار پرواز: پایگاه خبری نشنال اینترست گزارشی را درباره چگونگی تعامل دولت های آمریكا با كشورهای شورای همكاری خلیج فارس منتشر نمود.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، پایگاه خبری نشنال اینترست در گزارشی نوشت: طی سه بحران در سه دوره مختلف (جورج بوش پسر و جنگ عراق، باراک اوباما و توافق هسته ای و دونالد ترامپ و ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران) شراکت آمریکا و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در حل کاربردی نگرانی های امنیتی این کشورها شکست خورده است.
در این گزارش آمده است: چنین شکاف های عمیق و مستمری در هماهنگی بین شرکای امنیتی که از دوره ای طولانی وجود دارند باید حل شوند. شراکت ادامه دارد به این علت که به تفاهم های سیاسی راهبردی و منافع امنیتی مشترک و روابط اقتصادی قوی تکیه دارد و حضور نظامی دائم آمریکا در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و فروش سلاح های پیشرفته به این کشورها سبب تقویت آن می شود.
این پایگاه خبری در ادامه نوشت: نمی توان درباره روش آمریکا در قبال امنیت شرکایش در شورای همکاری خلیج فارس پیش بینی نمود. سیاست خارجه آمریکا در هر دوره ای متفاوت می باشد اما تمام دولت ها پیش از هر چیز به منافع ملی آمریکا پایبند هستند. مهمست که کشورهای این شورا از این الگوها درس بگیرند اما باید ساختار خودرا که با محیط سیاسی و فرهنگی شان تناسب داشته باشد ارتقا دهند. زمانی که این تغییر رخ بدهد واشنگتن تنها تشویق کننده نخواهد بود بلکه جزو عوامل کمکی خواهد بود و مؤسسات می توانند شراکت بین آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس را نجات داده و کمک کنند از طوفان های کنونی و آتی عبور کند.
منبع:

1399/04/16
17:08:09
5.0 / 5
2355
تگهای خبر: آمریكا , بال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
پهپاد
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم