كارمند سازمان فضایی روسیه به خیانت متهم شد

كارمند سازمان فضایی روسیه به خیانت متهم شد به گزارش بازار پرواز سازمان فضایی روسیه - گفته است كه یكی از سخنگویان این سازمان به افترا خیانت بازداشت شده و مقرر است محاكمه شود.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه این آژانس آمده است، دفتر رسانه ای شرکت دولتی روسکوسموس اعلام می دارد که مسؤولان امنیتی امروز ایوان سافرونوف، مشاور مدیرکل این شرکت را به باعث ماده ۲۷۵ قانون کیفری روسیه فدرال (خیانت بزرگ به کشور) بازداشت کردند.
در این بیانیه اعلام شده است که اقدامات برای تحقیقات و بازجویی ها هم اکنون در جریان است و این شرکت هرگونه کمکی به مسؤولان تحقیقات عرضه می دهد.
در همین حال، دستگاه امنیت فدرال روسیه اعلام نمود که این مشاور که امروز بازداشت شده است، به انتقال اطلاعات محرمانه به پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" مظنون است.
در این بیانیه آمده است: ایوان سافرونوف، مشاور مدیرکل آژانس فضایی روسیه در مسکو بازداشت شده است. به او اجرای مأموریت های یکی از آژانس های وابسته به ناتو و جمع آوری و تحویل اسرار دولتی در زمینه همکاری نظامی تکنولوژیکی و دفاع و امنیت در روسیه به نماینده این آژانس سپرده شده بود.
ایوان سافرونوف پیش از این بعنوان خبرنگار امور نظامی برای دو روزنامه روسی کار می کرده است. به گزارش بی بی سی، سازمان فضایی روسیه در این مورد توضیح بیشتری نداده و با عنایت به رویکرد متداول دولت روسیه در زمینه امور فضایی، بعید است جزئیات کاملی در این مورد منتشر شود. منابع رسمی دولتی روسیه گفته اند که بازداشت سافرونوف ارتباطی به فعالیت روزنامه نگاری قبلی او ندارد.
ایوان سافرونوف در اواسط ماه مه توسط روسکوسموس بعنوان مشاور رسانه ای ژنرال دیمیتری روگوزین، رئیس این سازمان استخدام شد.
بعضی از منابع گفته اند که بازداشت او به خاطر ارتباط با یک کشور عضو سازمان ناتو بوده اما این خبر تایید نشده است.
در صورت محکومیت به افترا خیانت، وی با مجازات زندان تا ۲۰ سال مواجه می باشد.

منبع:

1399/04/17
23:24:25
5.0 / 5
2561
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم