از روتا ویروس؛

محققان سلامت آب تهران را تایید كردند

محققان سلامت آب تهران را تایید كردند محققان كشور طی تحقیقاتی به نتیجه رسیدند كه آب تصفیه شده در تهران عاری از روتاویروس است.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری، کیفیت آب شرب یکی از موضوعات مهم در شهرها است. در شهرهای بزرگی مانند تهران که جمعیت بالایی دارند، این مورد اهمیت بیشتری پیدا می کند. بررسی کیفیت آب و ارتباط آن با عوامل ویروسی یکی از موضوعات نگران کننده در این حوزه می باشد.
محققان دانشگاه علوم پزشکی تهران تحقیقی را در مورد آب های تصفیه شده تهران و حضور روتا ویروس انجام دادند. نتایج تحقیقات آنها نشان داد که آب شرب تهران فاقد این ویروس می باشد.
«روتاویروس ها» عامل اصلی بروز اسهال های حاد در اطفال زیر ۵ سال هستند. این ویروس به سبب سایز کوچک از فیلترهای شنی تصفیه خانه آب عبور می کند و مقاومت بالایی در مقابل گندزداهای شیمیایی دارد. هرچند که عمده ترین راه مبتلا شدن به عفونت روتا ویروس ها روش مدفوعی دهانی است اما از اهمیت آب شرب آلوده بعنوان ناقل این ویروس نمی توان گذشت.
محققان با حمایت دانشگاه علوم پزشکی تهران و صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این پروژه را انجام دادند.
محمود علی محمدی مجری این پروژه اظهار داشت: ارتباط بین غلظت کلر آزاد باقیمانده و غلظت روتاویروس ها در آب تصفیه شده در این پژوهش بررسی گردید که نتیجه تحقیقات ما نشان داد آب تصفیه شده در تهران فاقد هر نوع آلودگی از این ویروس می باشد. البته بررسی ارتباط بین pH و و غلظت روتاویروس ها در آب تصفیه شده، بررسی ارتباط بین فصل و و غلظت روتاویروس ها در آب تصفیه شده و مقایسه کیفیت خروجی تصفیه خانه های مختلف از نظر غلظت روتاویروس ها هم از دیگر اهداف انجام این پژوهش بود.


منبع:

1399/04/25
14:54:18
5.0 / 5
2492
تگهای خبر: بال , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم