كاربرد فناوری پلیمر در پزشكی؛

بهبود استخوان های شكسته با تزریق چوب بست های زیستی

بهبود استخوان های شكسته با تزریق چوب بست های زیستی بازار پرواز: پژوهشگران برای بهبود استخوان های شكسته از چوب بست های زیستی كوچك مشابه با اسباب بازی لگو بهره برده اند. این روش جدید سرعت و كیفیت التیام استخوان های شكسته را بیشتر می كند.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، چوب بست های زیستی مذکور از جنس نوعی پلیمر خاص هستند و با چاپگر سه بعدی تهیه می شوند. این ابزار کوچک سپس در چارچوب ژل به درون بدن تزریق شده و در کنار استخوان های لطمه دیده قرار می گیرند تا به جوش خوردن آنها کمک کنند.
تزریق این چوب بست ها به درون بدن موجب انتقال سلول های استخوان به آنها و تقویت ساختار سه بعدی این ابزار می شود و در نهایت بازتولید سلول های مذکور سبب جایگزین شدن آنها بجای پلیمرها می شود و آنچه که در نهایت باقی می ماند استخوان مستحکم طبیعی و به خوبی پیوند خورده است.
در واقع این چوب بست های زیستی پلیمری مانند بلوک های اسباب بازی لگو به استخوان ها پیوند خورده و آنها را جوش می دهند و سپس از بین می روند و صدمه ای به بدن وارد نمی کنند.
در آزمایش هایی که بر اساس این روش بر روی موش ها صورت گرفته نتایج امیدبخشی به دست آمده و انتظار می رود در آینده روش مذکور بر روی انسان ها هم به کار گرفته شود.


منبع:

1399/05/04
23:34:47
5.0 / 5
2501
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
پهپاد
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم