فرمان های اجرایی ترامپ مقابل تیك تاك و وی چت

فرمان های اجرایی ترامپ مقابل تیك تاك و وی چت به گزارش بازار پرواز رئیس جمهور آمریكا با امضای فرمانی اجرایی هر گونه تراكنش با شركت چینی مالك اپلیكیشن تیك تاك، ˮبایت دنسˮ را ممنوع كرد؛ فرمانی كه 45 روز پس از امضا شدن اجرایی می شود.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در متن سند این فرمان امضا شده توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آمده است، از ۴۵ روز پس از تاریخ این فرمان اقدامات زیر تا سطحی که توسط قانون قابل اجرا مجاز دانسته شده، محدود می شوند: هر گونه تراکنش توسط هر شخص یا از جانب هر دارایی مشمول حوزه قضایی آمریکا، با شرکت بایت دنس (همچنین شناخته شده تحت عنوان "زیجیه تیائودونگ") پکن، چین، یا شرکتهای تابعه ای که چنین شرکتی در آن منافعی دارد.
در ادامه متن این سند گفته شد: گسترش اپلیکیشن های موبایلی تحت تولید و مالکیت شرکتهای جمهوری خلق چین همچنان سبب تهدید امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا می شود. در این مقطع باید اقدامی در جهت مقابله با تهدید به وجود آمده از طرف یک اپلیکیشن موبایلی، بطور مشخص تیک تاک، اتخاذ شود.
ترامپ همین طور فرمانی اجرایی هم به جهت ممنوع کردن هر گونه تراکنش در رابطه با شرکت چینی مالک اپلیکیشن موبایلی "وی چت" تحت عنوان شرکت "تنسنت هولدینگز" امضا کرد که آن هم از ۴۵ روز پس از امضا اجرایی می شود.
در سند مربوط به این فرمان نیز عنوان شد: اپلیکیشن وی چت بعنوان یک اپلیکیشن پیام رسان، شبکه اجتماعی و پرداخت الکترونیک که تحت مالکیت شرکت چینی تنسنت هولدینگز است برمبنای گزارشها بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان همچون کاربرانی در آمریکا دارد. وی چت هم همچون تیک تاک بطور خودکار حجم وسیعی اطلاعات را از کاربرانش ضبط می کند. این مجموعه داده این تهدید را دارد که به حزب کمونیست چین این اجازه را می دهد که به اطلاعاتی شخصی و ملکی آمریکایی ها دسترسی داشته باشد.
به دنبال امضای فرمان مذکور توسط ترامپ ارزش سهام شرکت تنسنت بیش از چهار درصد سقوط کرد.
ترامپ تیک تاک را از بابت مالک چینی آن هدف قرار داده است. روز دوشنبه رئیس جمهور آمریکا اظهارکرد، اولتیماتوم ۱۵ سپتامبر را برای آنکه این اپلیکیشن از طرف مالکان آمریکایی خریداری شود تعیین کرده است. وی گفت با عبور از این اولتیماتوم این اپلیکیشن را در آمریکا ممنوع می کند.1399/05/17
13:14:28
5.0 / 5
2082
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
کوادکوپتر کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم