با استفاده از رادارهای لیدار؛

رباتی كه تغییرات محیطی مشكوك را به اطلاع سربازان می رساند

رباتی كه تغییرات محیطی مشكوك را به اطلاع سربازان می رساند به گزارش بازار پرواز محققان از تولید رباتی اطلاع داده اند كه با استفاده از رادارهای لیدار می تواند هرگونه تغییر در بافت سه بعدی محیط اطراف را شناسایی كند و این مورد را به اطلاع سربازان برساند.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، در سال های اخیر ربات های زیادی برای انجام عملیات شناسایی محیطی و کمک کردن به سربازان طراحی شده اند. اما توانایی این ربات ها در کشف تغییرات عمدی بوجود آمده در محیط ناچیز بوده است. این مسئله می تواند به قیمت جان سربازان تمام شود.
به عنوان مثال، ربات شناسایی کننده تغییرات محیطی می تواند مواد منفجره کنار جاده ای را بر اساس تغییرات ناشی از جاسازی آنها تشخیص دهد. این تغییرات توسط چشم غیرمسلح قابل تشخیص نیست اما رادارهای لیدار با بررسی وضعیت محیطی از راه اسکن سه بعدی و مقایسه اطلاعات به دست آمده با اطلاعات قبلی می توانند تغییرات مشکوک را شناسایی کنند.
ربات مذکور که توسط دانشگاه کالیفرنیا و آزمایشگاه ارتش آمریکا طراحی شده، یک ربات چرخدار و خودران مجهز به حسگرها و رادار لیدار است که با استفاده از اشعه لیزر و اسکن سه بعدی تغییرات محیطی را تشخیص می دهد. این ربات قادر به شناسایی کوچک ترین و جزئی ترین تغییرات در محیط اطراف است و داده های جمع آوری شده به سرعت تحلیل شده و به اطلاع سربازان و نیروهای نظامی می رسد. این ربات سبک و کوچک فعلاً در مرحله آزمایشی است تا نقاط ضعف آن برطرف شود.

1399/06/04
18:52:20
5.0 / 5
2082
تگهای خبر: آمریكا , تولید , رادار , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم