رئیس یك شركت دانش بنیان خبر داد

نصب دستگاه ایرانی درمان سرطان در بیمارستان های ۹ استان

نصب دستگاه ایرانی درمان سرطان در بیمارستان های ۹ استان به گزارش بازار پرواز رئیس هیئت مدیره یك شركت دانش بنیان اظهار داشت: بنا داریم تا خردادماه سال آینده، 9 دستگاه شتابدهنده خطی برای درمان سرطان را در 9 استان نصب نماییم.نوید نجات بخش رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ما توانسته ایم دانش فنی دستگاه شتاب دهنده خطی را طی چند سال اخیر به دست آوریم و آنرا به تولید برسانیم برای اینکه ساخت این دستگاه در کشور نیاز بود.
وی با اعلان اینکه برمبنای اعلام سازمان بهداشت جهانی به ازای هر یک میلیون نفر حداقل ۳ دستگاه شتاب دهنده خطی الکترون نیاز است، بیان کرد: در کشور ما به بیش از ۲۴۰ دستگاه نیاز است که متأسفانه کمتر از ۱۰۰ دستگاه داریم و دستگاه های موجود نیز خارجی هستند.
وی با اعلان اینکه آمریکا، انگلیس و به صورت محدود کشور چین تولید کننده دستگاه شتابدهنده خطی هستند، اظهار داشت: هم اکنون نمونه های امریکایی و انگلیسی در کشور وجود دارند که برای تامین قطعات و تعمیر آن با مشکل مواجه می شویم؛ همین طور تعداد کمی دستگاه در کشور موجود است که این موجب کند شدن روند درمانی بیماران مبتلا به سرطان می شود.
نجات بخش اشاره کرد: به سبب اینکه برای هر بیمار سرطانی یک روز هم اهمیت دارد نیاز است که دستگاه در کشور به تولید انبوه برسد؛ بدین جهت قراردادهایی برای تولید و نصب آن در بیمارستان های کشور منعقد کرده ایم. حالا ۱۰ دستگاه قرارداد بستیم که یکی از آن در شهرک سلامت اصفهان نصب شده است.
وی با تاکید بر اینکه مقرر است این دستگاه ها در استان های مختلف نصب شود، بیان کرد: خراسان جنوبی، خراسان شمالی، اصفهان، کرمان، تبریز، کرمانشاه، هرمزگان، گیلان و مازندران همچون استان هایی هستند که مقرر است تا خردادماه سال آینده (تقریباً یک سال دیگر) نصب شوند.
به گفته وی، البته که در طول این مدت زمان قراردادهایی برای نصب دستگاه نیز منعقد خواهیم کرد که احتمالاً یک الی دو دستگاه آن در تهران باشد.
نجات بخش بابیان اینکه در این دستگاه صددرصد تجهیزاتی که استفاده شده ایرانی است، بیان کرد: این دستگاه صرفه جویی ارزی زیادی دارد و طبق آخرین آمار، تقریباً یک تجهیز ۲ میلیون دلاری شمرده می شود که تهیه آن موجب خروج ارز می شود ولی ساخت آن در کشور کمتر از بیست میلیارد تومان است.
وی با تاکید بر اینکه به ازای هر دستگاه یک میلیون دلار صرفه جویی ارزی داریم، اظهار داشت: این محصول قابل رقابت است برای اینکه برمبنای استانداردهای آمریکا تولید شده است.
وی درباب برنامه ریزی برای صادرات دستگاه شتابدهنده خطی اظهار داشت: در برنامه صادراتی این محصول مشکلاتی همچون ارتباطات بین المللی و جابجایی پول و همین طور دریافت استانداردهای اروپایی مطرح است که اگر این مشکلات نباشد شرایط برای صادرات را خواهیم داشت.
نجات بخش با اعلان اینکه به هیچ عنوان نباید دوره درمان هر یک از بیماران با این دستگاه به سبب خرابی متوقف شود، اضافه کرد: اما متأسفانه خیلی از بیماران مبتلا به سرطان به سبب کمبود دستگاه، باید ماه ها در نوبت باشند.
وی با اعلان اینکه مجوزها و استانداردهای دستگاه شتاب دهنده خطی زیر نظر وزارت بهداشت به تأیید رسیده است، بیان کرد: هم اکنون هیچ شرکت دیگری در کشور چنین دستگاهی را تولید نکرده است؛ تولید این دستگاه علاوه بر تامین نیاز کشور، می تواند بازار بزرگی را برای ما در امتداد تولید آن و صادرات به کشورهای همسایه به همراه داشته باشد.


منبع:

1399/06/08
21:51:29
5.0 / 5
1767
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم