واكنش گروه های فلسطینی به مخالفت اتخادیه عرب با پیش نویس قطعنامه فلسطین

واكنش گروه های فلسطینی به مخالفت اتخادیه عرب با پیش نویس قطعنامه فلسطین بازار پرواز: گروه های فلسطینی مخالفت اعضای اتحادیه عرب با پیشنویس فلسطین درباب نرمال سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی را محكوم و تاكید نمودند كه این امر به كشورهای دیگر اجازه خواهد داد تا به سمت نرمال سازی روابط پیش بروند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت المیادین، داوود شهاب، مسئول اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین خاطرنشان کرد، اتحادیه عرب به اشغالگری مشروعیت می بخشد، همانطور که با پشتیبانی از دخالت آمریکا و مداخله نظامی خارجی به تجزیه کشورهای عربی مشروعیت بخشید.
او همینطور تاکید کرد، اتحادیه عرب به تدریج نقش خودرا به نفع سلطه گری بیشتر آمریکایی ها و صهیونیست ها رها می کند.
از طرف دیگر، حازم قاسم، سخنگوی جنبش حماس به نتایج نشست اتحادیه عرب و مخالفت با پیشنویس فلسطین درباب نرمال سازی روابط امارات با اسرائیل واکنش نشان داد و آن «تأسف بار» خواند.
ایشان سپس افزود، اتحادیه عرب باید بیان کننده وجدان ملت های عربی در مخالفت با نرمال سازی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل باشد.
حازم قاسم عنوان داشت، عدم قدرت اتحادیه عرب در محکومیت نرمال سازی روابط، دولت اسرائیل و آمریکا را برای ادامه اجرای نقشه نابودی مسأله فلسطین تشویق می کند.
حسین الشیخ، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح نیز خاطرنشان کرد، اتحادیه عرب گرفتار درد زایمان شد اما چیزی به دنیا نیاورد.
جنبش «الاحرار» نیز نتیجه نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب را «نشانه ای خطرناک، خنجر جدید بر پشت ملت فلسطین و جانفشانی های آن» توصیف کرد.
در همین راستا، ابو مجاهد، سخنگوی کمیته های مقاومت فلسطین اعلام کرد، آنچه که در نشست اتحادیه عرب رخ داد حاکی از آنست که برخی کشورهای دیگر نیز تصمیم به نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی را دارند.
پیش تر منابع دیپلماتیک فلسطینی فاش کردند که اتحادیه عرب پیش نویس طرح پیشنهادی فلسطین در محکومیت توافق نرمال سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی را رد کرده است.
منبع:

1399/06/20
11:43:53
5.0 / 5
1445
تگهای خبر: آمریكا , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم