تشدید خصومت های فضایی؛

نگرانی آمریكا از اتحاد چین با بیگانگان فضایی!

نگرانی آمریكا از اتحاد چین با بیگانگان فضایی! نتایج بررسی های نیروهای هوایی ارتش آمریكا نشان داده است كه چین و ایالات متحده به شدت نگران تسخیر فضا توسط طرف مقابل هستند.به گزارش بازار پرواز به نقل از تک تایمز، این بررسی که با همکاری مؤسسه هوافضای چین صورت گرفته با هدف ترسیم تصویری از تصورات و برداشت های دو طرف از فعالیتهای فضایی هر کشور انجام شده است.
بر اساس این بررسی، آمریکا تسلیحات ضد ماهواره چین را تهدیدی بالقوه برای امنیت ملی خود می داند و بیم دارد که مقامات پکن از قدرت نرم و دیپلماسی خود برای اتحاد با بیگانگان فضایی و تسلط بر فضا بهره بگیرند.
تحقیق مذکور همینطور نشان داده است که رقابت فضایی چین و آمریکا طی سال های آینده تشدید خواهد شد و عمق بیشتری خواهد یافت. از همین رو دو طرف اقدامات خویش را برای شکل دادن به یک نظام بین المللی جدید که به نفع منافع ملی هر یک از دو طرف باشد، تشدید می کنند.
پژوهش مورد اشاره نشان داده است چینی ها الون ماسک و شرکت اسپیس ایکس وی را مدلی می دانند که شرکت های فضایی چینی هم باید از آن تقلید کنند تا تسلط خود در فضا را در مقابل رقیب آمریکایی بالا برند.
همچنین امریکایی ها چین را رقیبی نظامی در فضا می دانند که پیشرفت برنامه های فضایی آن می تواند چالش های اقتصادی، سیاسی و نظامی برای کاخ سفید به وجود آورد. چین تلاش دارد این تصور را در سایرین ایجاد کند که از همکاریهای فضایی با دیگر کشورها استقبال می کند. این کشور آمریکا را هم در چارچوب مانعی برای همکاریهای صلح آمیز فضایی به تصویر می کشد.
چین تلاش آمریکا برای تبیین دکترین نظامی، راه اندازی بازی های جنگی در فضا و تأسیس نیروی فضایی را اقدامی شریرانه برای تسلط بر فضا و محدودکردن دسترسی چین تصور می کند. چین همینطور جنبه های نظامی فعالیتهای فضایی خویش را بسیار محدود می داند. ازاین رو می توان تصور کرد که خصومت های فضایی دو کشور در آینده تشدید شود.


منبع:

1399/07/06
21:21:07
5.0 / 5
1748
تگهای خبر: آمریكا , بال , شركت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم