با حكم دادگاه فدرال؛

ترامپ از انتقال بودجه ارتش برای ساخت دیوار مكزیك منع شد

ترامپ از انتقال بودجه ارتش برای ساخت دیوار مكزیك منع شد به گزارش بازار پرواز یكی از دادگاه های استیناف فدرال در حكمی اعلام كرد، استفاده رئیس جمهور آمریكا از قدرت های اضطراری اش برای ساخت دیوار مرزی وعده داده شده اش با بودجه های ارتش غیرقانونی است؛ حكمی كه ضربه ای به یكی از وعده های مهم انتخاباتی رئیس جمهور آمریكا آن هم تنها چند هفته پیش از انتخابات نوامبر به حساب می آید.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از یاهو نیوز، این تصمیم دادگاه استیناف حوزه نهم ایالات متحده آمریکا در حالی صادر شد که قرار بود ۳.۶ میلیارد دلار برای ساخت چند پروژه همچون دو پروژه در مناطق "لاردو" و "الپاسو" اختصاص پیدا کند. بعد از انکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی برای دست گذاشتن بر بودجه ارتش اعلام وضعیت فوق العاده کرد، این مبلغ قرار بود از بودجه اختصاص یافته برای ساخت و ساز ارتش برداشت شود. طبق گزارش "اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا" این پروژه ها در تگزاس بیشتر از ۶۰ مایل را پوشش می دادند.
"درور لادین"، یکی از وکلای ارشد پروژه امنیت ملی اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا اظهار داشت: دادگاه ها یک مرتبه دیگر آنچه را که همه می دانند تایید کردند "وضعیت فوق العاده جعلی و ساختگی ترامپ تنها بهانه ای برای هدف گرفتن مهاجران و جوامع مرزی بود". مدتی طول کشید تا ترامپ نهایتا از کوشش برای یورش به بودجه فدرال برای پروژه غیرقانونی و بی فایده اش دست بردارد.
این دادخواست سال قبل توسط اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا به نمایندگی از "ائتلاف سازمان سیرا کلوب و جوامع مرزی جنوبی" ضد ترامپ تنظیم شده بود. حکم روز جمعه دادگاه استیناف حوزه نهم آمریکا یکی از احکام سال ۲۰۱۹ که این ساخت و ساز را متوقف کرد، تایید و حمایت می کند.
اعلام وضعیت فوق العاده از جانب ترامپ بعد از آن صورت گرفت که کنگره در بودجه سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۱.۴ میلیارد دلار را به ساخت دیوار مرزی اختصاص داد. اما ترامپ برای این پروژه درخواست بودجه شش میلیارد دلاری کرده بود. کنگره باردیگر کوشیده تا این وضعیت فوق العاده را متوقف نماید اما ترامپ هر دو تلاش را وتو کرده است.
این حکم دادگاه در حالی صادر شده که دولت ترامپ به شدت در تلاش است تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری سه نوامبر به ساخت موانع در مرز جنوبی آمریکا سرعت بخشد. ساخت و سازها به حدود دو مایل در هر روز افزایش یافته که حدودا دو برابر نرخ روزانه از زمان شروع سال ۲۰۲۰ میلادی است.
گلوریا اسمیت، وکیل سازمان "سیرا کلوب" اظهار داشت: شاکیان این پرونده روز شنبه به خاطر این حکم جشن گرفتند اما برای مبارزات آتی آماده هستند چون که جنبه های دیگری در این پرونده وجود دارد که دولت می تواند آنها را به چالش بکشد.



1399/07/23
13:44:15
5.0 / 5
1739
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کوادکوپتر کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم