معاونت علمی اعلام كرد:

بیش از 600 متخصص ایرانی خارج از كشور تسهیلات سربازی گرفتند

بیش از 600 متخصص ایرانی خارج از كشور تسهیلات سربازی گرفتند بازار پرواز: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود بیش از 600 نفر از متخصصان خارج از كشور تسهیلات نظام وظیفه تخصصی دریافت نمودند.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری، در چارچوب برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور تسهیلاتی برای گذراندن دوران سربازی به متخصصان و کارآفرینان ایرانی ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا ارائه می شود. در این برنامه تا حالا بیش از ۶۰۰ نفر توانسته اند از این تسهیلات بهره مند شوند.
مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در چارچوب برنامه پشتیبانی از انجام پروژه های تخصصی برای مشمولان سربازی، متخصصان و کارآفرینان ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا، به این افراد تسهیلات گذراندن دوره پروژه ۱۴ ماهه جایگزین خدمت سربازی و طی دوره ۴۵ روزه آموزشی ارائه می کند. این افراد بعد از گذراندن دوره های مشخص شده موفق به ستاندن کارت اختتام خدمت می شوند.
در این طرح، ثبت درخواست تا تایید نهایی متقاضی با احتساب پروسه راستی آزمایی و ستاندن مستندات مورد نیاز حداکثر یک ماه زمان می برد. همزمان با اجرای این حمایتها متقاضیان می توانند از حمایت های دیگر مانند پسادکتری، جذب هیئت علمی، اشتغال در شرکتهای دانش بنیان استفاده کنند.
از ۸۲۰ در خواست پروژه تخصصی تخصصی ثبت شده در سامانه connect.isti.ir تا حالا بیش از ۶۰۰ نفر از متقاضیان موفق به استفاده از این حمایت شده اند و این روند در سال جدید هم ادامه خواهد داشت.
۳۶ درصد متقاضیان انجام پروژه از امریکا و ۳۱ درصد از کانادا و مابقی از اروپا، استرالیا و کشورهای آسیایی و حدود نیمی از آنها دانش آموخته یکصد دانشگاه برتر دنیا هستند.
مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در تلاش است تا در چارچوب پشتیبانی از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه همچون «پسادکتری»، «فرصت مطالعاتی»، «استاد مدعو و معین»، «راه اندازی کسب وکارهای فناورانه»، «اشتغال در شرکت های فناور» و «برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی» به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک نماید.
«ارتقای سطح علمی و حرفه ای پایگاه تخصصی همکار»، «فراهم کردن شرایط مناسب برای توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته در کشور»، «فراهم کردن شرایط انتقال مهارت ها، روش ها و قابلیت های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل» و «کمک به تاسیس شرکت های فناور در حوزه های فناوری پیشرفته» همچون مهم ترین اهداف اجرائی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.


منبع:

1399/07/30
23:11:37
5.0 / 5
1478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم