با ۱۶ ریز سوزن؛

برچسب سوزنی تشخیص مالاریا را ساده می كند

برچسب سوزنی تشخیص مالاریا را ساده می كند به گزارش بازار پرواز مهندسان دانشگاه رایس یك برچسب مجهز به ریزسوزن های مختلف را تولید كرده اند كه بدون احتیاج به سوزن، آزمایش برای تشخیص بیماری مالاریا را ممكن می كند.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، مالاریا همه ساله صدها هزار نفر را به کشتن می دهد و بنابراین آزمایش خون از راه تزریق سوزنی و نمونه گیری برای تشخیص سریع این بیماری اهمیت زیادی دارد. استفاده مکرر از سوزن برای آزمایش خون با درد و رنج زیادی همراه می باشد و برای حل این مشکل یک برچسب مشابه با چسب های زخم تولید شده که ریز سوزن های موجود بر روی آن دسترسی بدون درد به خون انسان را تسهیل می کنند.
همچنین همین برچسب با بررسی شاخصهای کلیدی زیستی انسان مشخص می کند آیا فرد به بیماری مالاریا مبتلا شده یا خیر. پیش از این برچسب های سوزنی مشابه برای تزریق آرام داروی سرطان به بدن، انتقال واکسن در چارچوب نانوذرات و غیره به کار گرفته شده بود.
این چسب زخم دارای ۱۶ ریز سوزن است که به آرامی پوست را خراش می دهند ولی احساس درد در انسان ایجاد نمی کنند. علت این است که پهنای هر یک از این سوزن ها ۳۷۵ میکرون است و بر روی آنها نشانگرهای زیستی نصب شده که به سرعت وجود بیماری را مشخص می کنند. تولید هریک از این برچسب ها تنها یک دلار هزینه دارد و عرضه نتایج توسط آنها ۲۰ دقیقه و از راه یک نوار متصل به برچسب انجام می شود. قرمز شدن این نوار به معنای ابتلای فرد به مالاریا است.


منبع:

1399/08/14
14:03:17
5.0 / 5
1681
تگهای خبر: تولید , سرعت , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم