ناسا پس از 8 ماه به وویجر2 فرمان داد

ناسا پس از 8 ماه به وویجر2 فرمان داد ناسا پس از ۸ماه تلاش بی وقفه موفق شد تماس خود با فضاپیمای وویجر ۲ را برقرار كند. این فضاپیما در آگوست سال ۱۹۷۷ برای مطالعه بر روی منظومه شمسی به فضا پرتاب شد.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، ارتباطات رادیویی با وویجر ۲ از هشت ماه قبل متوقف گردید. علت این امر به روزرسانی دیش مخابراتی دی اس اس ۴۳ در استرالیا بود. هم اکنون این به روزرسانی به پایان رسیده و در تاریخ ۲۹ اکتبر نخستین سیگنال به سمت وویجر ۲ ارسال شد.
از این طریق فرامین تازه ای برای فضاپیمای مذکور ارسال شد و دریافت پیام تأیید آن باعث شادمانی مهندسان ناسا شد. وویجر ۴۳ ساه هم اکنون بیشتر از ۱۸.۸ میلیارد کیلومتر از زمین فاصله گرفته و از منظومه شمسی هم خارج شده تا مطالعات گسترده ای بر روی سایر سیارات دوردست انجام دهد.
با توجه به تکیه این فضاپیما بر منبع سوخت هسته ای، فضاپیمای مورد اشاره می تواند برای چند سال دیگر عملیاتی باقی بماند و اطلاعات خویش را به زمین بفرستد. هم اکنون آنتن دیش دی اس اس ۴۳ در استرالیا تنها آنتنی است که از قدرت کافی برای ارسال و دریافت سیگنال به وویجر ۲ برخوردار می باشد. در جریان به روزرسانی مورد اشاره فرستنده های جدید، یک سیستم گرمایش و سرمایش تازه و منبع برق قدرتمند و برخی تجهیزات الکترونیکی تازه نصب شده است.
پیش از این دو ایستگاه رادیویی زمینی در آمریکا و اسپانیا کماکان قادر به برقراری ارتباط با وویجر ۲ بودند. اما با خروج وویجر ۲ از منظومه شمسی برد آنتن های آنها به این فضاپیما نمی رسد.


منبع:

1399/08/15
22:42:35
5.0 / 5
1471
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کوادکوپتر کوچک
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم