فناوران بومی سهم تولید داخل نهاده های گلخانه ای را می افزایند

فناوران بومی سهم تولید داخل نهاده های گلخانه ای را می افزایند بازار پرواز: ستاد آب، خشكسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری شرایطی را برای فناوران بومی برای افزایش سهم تولید نهاده های گلخانه ای فراهم آورده است.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری، واردات نهاده های گلخانه ای سالانه ارز زیادی از کشور خارج می کند و بخش بزرگی از بازار این حوزه وارداتی است. در حالیکه توان داخلی برای تولید این محصول کاربردی در کشور وجود دارد و زیست بوم فناوری و نوآوری با همکاری بخش دولتی می تواند این نیاز را پاسخ دهد.
بر همین مبنا کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کوشش کرد تا با برگزاری نشست آنلاین فعالان صنعت گلخانه کشور، نیازهای فناورانه این حوزه را شناسایی و با کمک توان دانش بنیان ها نسبت به رفع آنها اقدام نماید.
این نشست با حضور فعالان صنعت گلخانه کشور و با تمرکز بر مبحث تأمین نهاده های گلخانه ای برگزار گردید. در این رویداد آخرین وضعیت کشور در زمینه «تولید نهاده ها و بستر کشت گلخانه»، «چالش ها» و «گلوگاه های این بخش از صنعت» مورد بررسی قرار گرفت.
جهانگیر پرهمت، قائم مقام کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در ابتدای این رویداد با عرضه گزارشی از برآورد اولیه میزان واردات نهاده ها و نیاز کشور در این حوزه، اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با پشتیبانی از ظرفیت های بخش خصوصی و با همراهی و تسهیل گری بخش دولتی تلاش دارد سهم تولید داخلی از بازار نهاده های مصرفی در گلخانه را که هم اکنون بیشتر آنها وارداتی هستند، افزایش دهد.
در آخر این نشست تاکید شد کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پذیرای پیشنهادات اجرایی و کاربردی بخش خصوصی و تحقیقاتی برای بومی سازی تمامی نهاده های گلخانه ای مورد نیاز کشور است همچنان که در زمینه بستر کشت، تلاشهای مؤثری شروع شده است و تلاش می شود تا سال آینده بخش عمده ای از بستر کشت موردنیاز در داخل کشور تولید و به بهره برداری برسد.


منبع:

1399/08/22
12:39:09
5.0 / 5
1425
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم