عرضه 9 خدمت برای تسهیل فعالیت شركتهای دانش بنیان و خلاق

عرضه 9 خدمت برای تسهیل فعالیت شركتهای دانش بنیان و خلاق بازار پرواز: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یك بسته ویژه خدمتی، شامل ۹ سرفصل گوناگون برای تسهیل فعالیت شركتهای دانش بنیان و خلاق ارائه نمود.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی وفناوری، بر مبنای الزامات قانونی و مقررات مختلف، خیلی از محصولات ساخته شده برای عرضه در داخل یا صادرات به کشورهای دیگر، نیازمند دریافت مجوزها، تاییدیه ها و استانداردهای مختلف ملی و بین المللی هستند.
اخذ این مجوزها، امکان دارد نیازمند هزینه مالی و دانش فنی قابل توجهی باشد. بر این اساس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تسهیل کار شرکتهای خلاق و دانش بنیان، یک بسته خدمتی ویژه شامل ۹ سرفصل مختلف در این عرصه تدوین کرده است.
برای مثال، تولیدکنندگان حوزه مکمل های غذایی، دارویی و محصولات گیاهی موظف می باشند تا برای تولید محصول، مجوزهای لازم را از اداره کل های مربوطه در زیر مجموعه سازمان غذا و دارو را دریافت کنند.
پس از ثبت تقاضا، شرکتهای دانش بنیان، حمایت های مالی و فنی را جهت دریافت گواهینامه های لازم مانند، مجوزهای اداره کل تجهیزات پزشکی، CE و انواع ISO را دریافت می کنند.
کارشناسان این حوزه در جهت توسعه خدمات، این بسته خدمتی را به ۹ سرفصل مختلف تقسیم کرده اند، این مورد باعث می شود تا شرکتهای خلاق و دانش بنیان متقاضی استفاده از خدمات مالی و فنی در مورد«مجوزها، تاییدیه هاو استانداردها» خدمات بیشتری دریافت نمایند.
مشاوره پروانه بهداشت
شرکت های متقاضی در ابتدا از یک جلسه بررسی و مشاوره اختصاصی بهره مند می شوند. مشاوره جهت دریافت پروانه بهداشتی ساخت برای واحدهای تولیدی و کارگاهی در زمینه تجهیزات و ملزومات پزشکی و آزمایشگاهی عرضه می شود. هر شرکت می تواند در سال از تعداد متنابهی جلسه مشاوره برای دریافت پروانه بهداشت استفاده نماید.
گزارش نیازسنجی تأییدیه های مورد نیاز شرکت
شرکت هایی که شناخت درستی از گواهینامه ها و تأییدیه های در رابطه با حوزه کاری خود ندارند، می توانند با بهره گیری از این گزارش، اطلاعات دقیق و مفیدی در این حوزه کسب کنند.
شرکت های خلاق یا دانش بنیان، برای دریافت حمایت در ارتباط با گواهینامه های محصولی مانند CE بایستی ابتدا درخواست ارزیابی آمادگی صادراتی را ثبت و بعد از ارزیابی و مشخص شدن نتیجه، درخواست گواهینامه محصولی را ثبت کنند.
مشاوره استقرار در فضاهای صنعتی و نیمه صنعتی، پارک ها و مراکز رشد
کلیه مشاوره های در رابطه با استقرار در پارک ها، مراکز رشد و فضاهای صنعتی و نیمه صنعتی استان تهران شامل نحوه پذیرش، تمدید زمان، افزایش فضای استقرار و سایر ابهامات در رابطه با این مورد در این بخش قابل عرضه است.
صدور گواهی انطباق (COC)
صدور گواهی انطباق به این مفهوم است که در صورت تطبیق مشخصه های عملکردی محصول موردنظر با یک استاندارد ملی، منطقه ای، بین المللی، جامعه ای و یا کارخانه ای اظهار شده قابل پذیرش، گواهینامه انطباق یافته توسط سازمان ملی استاندارد ایران صادر می شود.
در واقع بر مبنای توافقنامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکتهای خلاق و دانش بنیان می توانند از گواهینامه انطباق یافته با گواهی مورد نظر خود بهره مند شوند.
استقرار شرکتهای دانش بنیان در کاربری مسکونی شهر تهران
جواز تاسیس و پروانه بهره برداری در شهرهای دارای محدودیت استقرار، تهیه پرونده فنی اداره کل تجهیزات پزشکی، تهیه پرونده فنی محصولات دارویی شیمیایی، بیولوژیک، گیاهی و مکمل دانش بنیان، هم همچون دیگر سرفصلهای گنجانده شده در این بسته خدمتی هستند.


منبع:

1399/09/04
11:30:32
5.0 / 5
1205
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم