مقداد:

برای تشكیل كشور فلسطین می كوشیم

برای تشكیل كشور فلسطین می كوشیم وزیر خارجه سوریه اظهار داشت که کشورش به منظور تشکیل کشور فلسطین و کنترل مجدد بر بلندی های جولان تلاش می کند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه در گفتگو با اسپوتنیک درمورد بازستاندن بلندی های جولان اظهار داشت: از آغاز روند صلح، سوریه برای دستیابی به سازش و صلح در خاورمیانه با تاکید بر ابتکار عمل عربی که ضامن بازگرداندن فلسطینی ها و تشکیل کشور مستقل فلسطین با پایتختی قدس و کنترل بر بلندی جولان و آزادسازی بخش های تحت کنترل اسرائیل در جنوب لبنان باشد، تلاش می کند.
وی ادامه داد: در واقع این اسرائیل است که اصول و تلاشهای بین المللی برای حل مشکل خاورمیانه را رد می کند.
مقداد در مورد کمیته قانون اساسی سوریه هم اظهار داشت که هنوز زود است که درمورد موفقیت یا شکست کمیته قانون اساسی سوریه در علمکرد آن صحبت شود. دولت سوریه امیدوار است که این کمیته موفقیت آمیز باشد. عامل موفقیت این کمیته این است که به رهبری سوریه باشد و مسائل آن میان سوری ها مورد بررسی قرار بگیرد و منافع ملت سوریه را مد نظر قرار دهد.
وی ادامه داد: کمیته قانون اساسی نتیجه کنفرانس سوچی بود. ما عملاً گام هایی را برای مشارکت در موفقیت آمیز بودن آن برداشتیم و هیات ملی تشکیل دادیم. افرادی که تعیین شده اند، باید منافع سوریه را مد نظر قرار دهند و اینکه سوریه مستقل و دارای حاکمیت باشد و قانون اساسی تدوین شود که خدمت گزار حاکمیت و تمامیت و وحدت سوریه باشد.
مقداد عنوان داشت: مسئله این است که آیا طرف مقابل هم همین منافع را دارد؟ بعنوان مثال، ما درمورد برگزاری چهارمین دور از مذاکرات توافق کردیم، اما طرف دیگر به موضوعات و دستورکارهای دور چهارم پایبند نبود. آنها مسائل دیگری را مورد بررسی قرار می دادند که نشان داد برای همکاری در یک مسیر خوب مصمم نیستند. اگر طرف دیگر خویش را به این اصول ملزم سازد، من بر این باورم که ما خواهیم توانست به نتیجه ای دست یابیم، گروه هایی که خویش را اپوزیسیون می نامند، تحت نظر کشورهای بیگانه هستند تا بر قانون اساسی سوریه تأثیر بگذارند و این طبیعتاً به قانون اساسی مورد توافق سوریه منجر نخواهد شد.
وزیر خارجه سوریه اظهار داشت که علت اصلی که مانع از عضویت سوریه در اتحادیه عرب می شود، تصمیمات آمریکاست که به کشورهای عربی اجازه استقبال از بازگشت دمشق را نمی دهد.
وی تاکید کرد، زمانی که کشورهای عربی تصمیمات خویش را آزادانه ومستقل اتخاذ کنند، سوریه به اتحادیه عرب بازخواهد گشت.
رئیس دستگاه دیپلماسی سوریه اظهار نمود: ما اتحادیه عرب را ترک نکردیم، بلکه آنها عضویت ما را به حالت تعلیق درآورند، یقیناً سوریه بعنوان یک عضو موسس اتحادیه عرب، به مسئولیت خود هر زمان که یک مسئله و آرمان عربی وجود داشته باشد، عمل خواهد نمود. سوریه هیچ وقت نقش عربی خویش را رها نکرده است.
مقداد عنوان داشت که حضور نظامی روسیه در سوریه امری ضروری می باشد، چونکه تروریسم هنوز آخر نیافته است.
این مقام سوری در پاسخ به سوالی درمورد حضور نظامی روسیه در سوریه اظهار داشت: ما پیروزی های مشترکی را ضد تروریسم رقم زدیم اما این بدین معنا نیست که تروریسم آخر یافته است، چونکه آمریکا گروه های تروریستی را به کوشش برای تضمین وجود توجیهی برای ماندنش در منطقه ترغیب می کند.
وزیر خارجه سوریه اضافه کرد: این (ترغیب آمریکا) در شمال شرق سوریه از راه پشتیبانی از گروه های جدایی طلب رخ می دهد و این امر در حمایتی که به ترکیه برای اشغال شمال غرب سوریه عرضه می دهد، و هم در اشغالگری مستقیم آمریکا در سوریه نمود پیدا می کند.
مقداد اظهار داشت: جنگ ضد تروریسم با روش ها و مفاهیم مختلفی ادامه دارد چونکه ما به محض اینکه در تحقق هدفمان برای شکست تروریسم موفق شدیم، آنها گروه های تروریستی و جدایی طلب مسلحی را ایجاد کردند تا نبرد را برای تحقق اهداف سیاسی شان تکمیل کنند.
منبع:

1399/10/01
13:56:09
5.0 / 5
1247
تگهای خبر: آمریكا , بال , دستگاه , مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم