ارتش یمن:

۱۰ هدف حساس در عمق عربستان جزو بانك اهداف ماست

۱۰ هدف حساس در عمق عربستان جزو بانك اهداف ماست به گزارش بازار پرواز سخنگوی نیروهای مسلح یمن از آمارهای تجاوزات دشمن ضد یمن در سال ۲۰۲۰ صحبت کرد و گفت، پیشرفت خیلی از سوی یگان پهپادی محقق شده که تاکیدی بر سطح توجه رهبری به تقویت توانمندی های نظامی است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در کنفرانس خبری طی امروز، دوشنبه ضمن اشاره به آمارهای تجاوزات دشمن ضد یمن در سال ۲۰۲۰ گفت، یگان های توپخانه ای، ضد زرهی و مهندسی شاهد موفقیت ده ها عملیات نظامی نیروهای ما و مقابله با پیشروی دشمن در تمامی جبهه ها بوده اند و بیشتر از ۱۵ هزار ۴۸۱ عملیات یگان تک تیراندازان در سال ۲۰۲۰ در جبهه های مرزی و داخلی انجام گرفته است.
او تاکید کرد، نیروها بیشتر از ۳۰۳۰ عملیات یگان مهندسی طی ۲۰۲۰ داشتند که ۲۲۹۸ مورد ضد تجمعات دشمن در جبهه های مختلف بود و بیشتر از ۶۳۵ عملیات یگان مهندسی انجام شده که خودورهای دشمن را هدف قرار دادند و ۹۷ عملیات سنگرها و مواضع دشمن را هدف گرفتند.
سریع در ادامه اشاره نمود، نیروهای انسانی یگان تک تیراندازان به سطح بالایی از توانمندی ها برای پوشش تمامی جبهه ها رسیده و این یگان کادر مناسبی از نیروهای انسانی را در اختیار دارد و توسعه کیفی یگان موشکی یمن یکی از افتخارات ملت یمن در این مرحله تاریخی است.
سریع درباره یگان پهپادی ارتش یمن هم اظهار داشت: ۲۶۷ عملیات هجومی این یگان عمق عربستان و ۱۸۰ عملیات هجومی هم مواضع و پادگان های متجاوزان و خیانتکاران را در جبهه های داخلی هدف گرفتند.
او تصریح کرد: یگان پهپادی در تحقق اهدافش به خصوص عملیاتی که تاسیسات دشمن را هدف گرفتند، موفق عمل کرد و توسعه گسترده در عملکرد یگان پهپادی دال بر آن است که سطح توجه رهبری به تقویت توانمندی های نظامی در کنار تحقیقات، توسعه ها و صنایع قرار می گیرد.
سریع تصریح کرد: نسل های جدید پهپادهای هجومی که از آنها پرده برداری نکرده ایم از توانمندی های بالا چه در سطح سرعت، چه در سطح هدف گیری و حتی توانمندی نابودکننده برخوردار می باشند.
سخنگوی ارتش یمن تصریح کرد: نیروهای دفاع هوایی بیشتر از ۷۳۰ عملیات بین براندازی، مقابله و وادار به ترک حمله اجرا کردند و ۶۷ جنگنده، هواپیمای جاسوسی و نظامی را طی ۲۰۲۰ ساقط کردند که مهمترین آن هواپیمای تورنیدو در الجوف و دو هواپیما از نوع CH-۴ در دو منطقه نهم و مجزر است.
این سخنگو فاش کرد، نیروهای دفاع هوایی موفق به مقابله با بیشتر از ۶۶۳ تشکیلات جنگی متخاصم شدند و مهمترین چیزی که محقق کردند دو چندان کردن عملیات وادار کردن جنگنده های متخاصم به ترک منطقه و هدف گیری جنگنده های دشمن با ایجاد نقص های فنی مختلف بود.
او اشاره نمود، نیروهای دفاع هوایی موفق شدند مانع از اجرای عملیات خصمانه جنگنده های دشمن در جبهه ها شده و اجازه ورود به جنگنده های متخاصم در حریم هوایی برخی مناطق را ندهند.
سریع ضمن اشاره به تلفات دشمن گف: بیشتر از ۱۵ هزار و ۳۶۶ کشته و زخمی در صفوف دشمن در جریان عملیات ما در سال ۲۰۲۰ بر جای ماند که ۶۴۶۷ تن کشته و بیشتر از ۸۸۹۹ تن زخمی شدند.
او خاطرنشان کرد: خسارات مادی برآورد شده بیشتر از ۱۰۹۰ خودروی زرهی، تانک و بولدوزر است که طی سال قبل منهدم شدند و نیروی موشکی ده ها عملیات موفق انجام داد به طوریکه طی آن ۲۵۳ موشک بالستیک و بالدار در طول سال ۲۰۲۰ شلیک کرد.
به قول سریع، ۱۷۸ موشک بالستیک مواضع و پادگان های دشمن و خیانتکاران را در جبهه های داخلی هدف گرفتند و نیروی موشکی ۷۵ موشک بالستیک و بالدار را به عمق عربستان شلیک کرد.
این مقام نظامی یمن تصریح کرد: ۲۰ موشک بدرP، و۳۰ موشک بدر ۱، ۱۲ موشکی که نوعش مشخص نشده، هفت موشک بالدار قدس، شش موشک ذوالفقار توانمندی خویش را در تحقق بازدارندگی مطلوب ثابت کرده و خسارات عظیمی به دشمن به خصوص به تاسیسات حیاتی که جزو بانک اهداف ارتش یمن بود، وارد کردند.
سخنگوی ارتش یمن فاش کرد، موشک های بالستیک و بالداری در اختیار ارتش است که امکان هدف گرفتن تاسیسات بیشتر دشمن و وارد کردن خسارات به تاسیسات نظامی و اقتصادی دشمن را فراهم می آورد.
او تصریح کرد: ۱۰ هدف حیاتی و حساس در عمق دشمن جزو بانک اهداف ماست که هر لحظه امکان دارد هدف گرفته شود. او فاش کرد، ارتش آماده اجرای عملیات ویژه طی مدت نهایتا ۲۴ ساعت است تا بیشتر از ۱۰ هدف حساس و حیاتی را در چارچوب بانک اهداف در صورت تصمیم رهبری هدف بگیرد.
به قول سخنگوی ارتش یمن، بیشتر از ۸۸۸۸ حمله هوایی دشمن همچون ۴۱۰ حمله پهپادی در ۱۳ استان یمن در سال ۲۰۲۰ به ثبت رسید و استان مارب با بیشتر از ۳۶۲۱ حمله در راس این استان ها قرار داشته و پس از آن استان الجوف با بیشتر از ۱۹۸۱ حمله است و صعده با بیشتر از ۷۲۶ حمله در رتبه سوم قرار دارد.
سریع تصریح کرد: حملات دشمن طی سال ۲۰۲۰ منجر به شهادت و زخمی شدن صدها شهروند یمنی در استان های مختلف و هم خساراتی به دارایی های مردم شد.
بنابر اظهارات سریع، ادامه تجاوزات دشمن یکی از اصلی ترین علل توجه نیروهای مسلح به انجام عملیات ویژه در عمق خاک دشمن و هم هدف گرفتن ابزارهای دست متجاوزان در داخل است.
منبع:

1399/10/15
23:59:44
0.0 / 5
1149
تگهای خبر: بال , پهپاد , خودرو , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم