مركز نوآوری صنعت قطعه سازی خودرو

مركز نوآوری صنعت قطعه سازی خودرو بازار پرواز: مرکز نوآوری صنعت قطعه سازی خودرو در جهت توسعه تولیدات صنعت خودرو مبتنی بر علم و دانش بومی، راه اندازی شد.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری در مراسم افتتاح مرکز نوآوری خودروسازی با بیان اینکه نوآوری و توانمندی طراحی، مهم ترین مؤلفه برای تبدیل خودروسازی کشور به یک صنعت پویا است، افزود: مرز باریک میان کارخانه داری و صاحب صنعت بودن، توانمندی طراحی، ماشین سازی، بهینه سازی و توسعه است. این توانمندی صرفا با گشودن درها به روی نوآوری و استقبال از شرکتهای دانش بنیان، خلاق و استارت اپ ها به دست می آید.
معاون علمی و فناوری ضمن اشاره به تأثیرگذاری حضور شرکتهای دانش بنیان و خلاق در حوزه خودروسازی اظهار داشت: برای تبدیل شدن خودروسازی کشور به یک صنعت پویا و رو به جلو، باید نوآوری دانش بنیان ها به این حوزه راه یابد. خوشبختانه این اتفاق مهم در این صنعت در حال تحقق است.
وی اضافه کرد: حالا توانایی تولید بخش قابل توجهی از قطعات و نرم افزارهای خودرویی در شرکتهای دانش بنیان داخلی وجود دارد و صنایع باید بازار بزرگ و بالقوه خویش را در اختیار این شرکت ها قرار دهند تا ضمن برخورداری از یک صنعت پویا، اقتصاد نوآور و طراح، جایگزین اقتصاد وارداتچی شود.
ستاری اظهار داشت: بخش قابل توجهی از بخش های الکترونیکی خودرو توسط گروه های فناور مستقر در این مجموعه تولید می شود. تا کنون بیشتر از ۳ مدل کنترل مرکزی خودرو، واحد مرکز کنترل کیسه هوا، ده ها مدل از قطعات الکترونیکی خودرو و قطعات کنترل بدنه خودرو در این مرکز طراحی و ساخته شده است. همینطور سیستم رادار و تشخیص مسیر خودرو از بخش های تحقیقاتی و فناورانه آینده این مرکز نوآوری است.
به گفته وی، این مرکز نوآوری تا کنون ۱۵ پروژه فناورانه را با دانشگاه های کشور به سرانجام رسانده و بیشتر از ۳۰۰ قطعه ایران ساخت شده است. این مرکز هم اکنون فناوری ساخت این قطعات را بومی سازی کرده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، از حمایت زیرساختی برای ایجاد پلی میان نوآوری شرکتهای دانش بنیان و خلاق با صنایع گفت و افزود: از تمام شرکتهای دانش بنیان و فعالان زیست بوم نوآوری خودرو برای رفع نیازهای صنعت خودرو و ورود نوآوری به این عرصه دعوت و حمایت می نماییم.
ستاری با تکیه بر این که ایران با برخورداری از تاریخ طولانی و فرهنگی غنی باید صاحب صنعت بومی باشد، بیان نمود: فرهنگ تکیه به مونتاژ و واردات صرف، چالش های بسیاری را برای صنایع به وجود آورده است اما امیدواریم با ایجاد مراکز نوآوری و هموار شدن راه ورود خلاقیت، صاحب صنعت بومی خود و صادرات آن شویم.منبع:

1399/11/05
21:38:08
0.0 / 5
1102
تگهای خبر: الكترونیك , بال , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم