كنگره حزب كمونیست ویتنام، رهبری جدید خویش را انتخاب می كند

كنگره حزب كمونیست ویتنام، رهبری جدید خویش را انتخاب می كند حزب حاکم کمونیست ویتنام در حالی اولین کنگره ملی را از ۲۰۱۶ برگزار کرده که قریب به ۱۶۰۰ نماینده مقرر است سیاست آتی آنرا تایید و رهبران جدید را انتخاب کنند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، اولین کنگره ملی ویتنام از ۲۰۱۶ مقرر است سیاست آتی حزب حاکم را عرضه کرده و رهبران جدید خویش را انتخاب نماید. رئیس حزب، نگوین فو ترونگ علیرغم مشکلات سلامتی اش می خواهد برای بار سوم هم در این سمت باشد.
این سیزدهمین کنگره حزب حاکم از زمان تشکیل حزب در ۱۹۳۰ به حساب می آید. کنگره در ۹ روز و اکثرا پشت درهای بسته برگزار می گردد.
رهبری جدید ویتنام تنها به معنای تغییرات بالقوه در سیاست داخلی نیست بلکه بر روابط بین چین و آمریکا هم تأثیر می گذارد چون ویتنام یک شریک استراتژیک برای هر دو کشور به حساب می آید.
ژنرال نگوین فو ترونگ ۷۶ ساله در ۲۰۱۶ برای دومین بار در سمت رهبری حزب حاکم کمونیست ویتنام پیروز شد و توانسته به علت رشد اقتصاد و به راه انداختن نبردی مردمی ضد فساد برای خودش محبوبیت کسب کند.
شرایط سلامتی وی بد است اما انتظار می رود که برای بار سوم هم رهبری حزب حاکم را به دست بگیرد. به علاوه، تحلیل گران تداوم در سیاست گذاری های خارجی، داخلی و اقتصادی ویتنام را بعد از برگزاری نشست کنگره انتظار دارند.
کاندیداهای اصلی پست های جدید تعیین شده در کنگره همه در محافل سیاسی هانوی به صورت گسترده ای شناخته شده هستند، اما برای پیشگیری از بحث انتقادی به صورت رسمی در ماه دسامبر ۲۰۲۰ اعلام نظر درباره آنها فوق العاده مخفی اعلام گردید. حزب کمونیست ویتنام کنترل شدیدی بر رسانه های داخلی دارد و برای انتقادها هم تحمل کمی دارد و در عین حال، شهروندان این کشور اجازه بحث عمومی درباره کاندیداها را ندارند.
ویتنام یکی از آخرین کشورهای تک حزبی با حزب حاکم کمونیست در جهان است که نسبت به مخالفان تحملی ندارد. یکسری نشست ها پیش تر در ۶۳ استان و شهر آن برای انتخاب ۱۵۸۷ نماینده آن برگزار شده است.
آنها سپس کمیته مرکزی با ۲۰۰ عضو را انتخاب می کنند که بین ۱۵ تا ۱۹ عضو آنرا برای خدمت در کمیته مرکزی حزب حاکم بر می گزیند.
شرکت کنندگان در کنگره چند روز قبل از برگزاری آن و برای پیشگیری از شیوع و گسترش کرونا دو بار در روز تست کرونا دادند.
به قول وزارت بهداشت ویتنام، حدود ۱۰ هزار نفر در ارتباط با برگزاری کنگره تست کرونا داده اند. ویتنام از زمان آغاز شیوع پاندمی، بیشتر از ۱۵۰۰ مورد مبتلا شدن و ۳۵ مورد مرگ ثبت کرده است.
منبع:

1399/11/07
13:21:09
0.0 / 5
729
تگهای خبر: آمریكا , بال , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم