هشت لبنانی بازداشتی در امارات به كشورشان بازگشتند

هشت لبنانی بازداشتی در امارات به كشورشان بازگشتند هشت لبنانی که به بهتان تعامل با حزب الله در امارات بازداشت شده بودند، پس از آزادی به کشور خود بازگشتند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، عباس ابراهیم، مدیرکل امنیت لبنان به خبرگزاری رویترز اظهار داشت: آزادی هشت لبنانی که در امارات به بهتان تعامل با حزب الله بازداشت شده بودند، پس از اعمال فشارهایی بر ابوظبی صورت گرفت. این افراد که سه شنبه وارد بیروت شدند برای حدود چند ماه تا هفت سال در امارات بازداشت بودند و تعدادی از آنها دوره مجازاتشان تمام شده بود. هیچ نوع اظهاراتی از طرف مقامات امارات درباره آزادی این افراد صادر نشده است.
یک مسؤول لبنانی آگاه اعلام کرد، تمام اتهاماتی که مقابل لبنانی ها وارد شده درباره ادعاهای تعامل با حزب الله به شکل مستقیم یا غیرمستقیم است.
شورای همکاری خلیج فارس مارس ۲۰۱۶ حزب الله لبنان را تروریستی خواند.
عباس ابراهیم اظهار داشت: در مجموع ۱۵ تن به کشور برمی گردند. بازداشتی ها در امارات در حال محاکمه هستند.
عباس ابراهیم از سال ۲۰۱۱ که این پست را برعهده گرفت بارها نقش میانجیگر را برای آزادی شهروندان لبنانی یا غیرلبنانی از کشورهایی همچون سوریه و ایران ایفا کرد. وی حتی بعنوان فرستاده مقامات لبنان به کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و واشنگتن و پاریس سفر کرد.
عباس ابراهیم جمعه در مصاحبه با شبکه آمریکایی الحره گفت، پرونده تعدادی از لبنانی های بازداشتی در امارات شاهد گشایشی هایی خواهد بود.
وی گفته بود که از حدود دو سال پیش با اماراتی ها درحال مذاکره است و به توافق رسیده است.
عباس ابراهیم اظهار داشت که تعداد بازداشتی ها در امارات ۳۰ تن است که نصف آنها به کشور بازمی گردند.
مه ۲۰۱۹ یک دادگاه اماراتی حکم حبس ابد یک لبنانی و ۱۰ سال حبس چند لبنانی دیگر را به بهتان برنامه ریزی برای انجام حملات به نفع حزب الله صادر کرد. پنج تن نیز در این پرونده تبرئه شدند.
در سال ۲۰۱۵ امارات تصمیم گرفت ۷۰ لبنانی را اخراج کند. پیش از آن نیز ده ها لبنانی را به بهتان ارتباط با حزب الله از امارات اخراج کرده بود.1399/11/15
17:54:19
0.0 / 5
776
تگهای خبر: آمریكا , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
پهپاد
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم