لاوروف:

آماده بازگشت به روابط عادی با اروپا هستیم

آماده بازگشت به روابط عادی با اروپا هستیم بازار پرواز: وزیر خارجه روسیه امروز (دوشنبه) گفت، موضع ناتو مانع از تحقق ابتکار عمل فنلاند در باره امنیت پروازها بر فراز دریای بالتیک می شود.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه بعد از گفت و گو با پکا هاویستو، همتای فنلاندی خود اظهار داشت: ائتلاف ناتو با این مساله موافق نیست که تمامی هواپیماهای نظامی باید سیستم های ناوبری شناسایی هوایی را حین پرواز بر فراز دریای بالتیک روشن کنند. ما درباره اقداماتی صحبت کردیم که برای تقویت امنیت و کاهش تنش با اروپا در منطقه اهمیت دارد و برای ما نیز امری مشترک است.
وی افزود: ما بر اهمیت ابتکار عمل رئیس جمهوری فنلاند درباره امنیت هوایی بر فراز بالتیک تاکید کردیم. این ابتکارعمل از اهمیت زیادی برخوردارست. تحقق کامل این ابتکارعمل با موضع کشورهای عضو ناتو که نمی خواهند سیستم های ناوبری هواپیماها بر فراز دریای مذکور روشن باشد، مخدوش شده است.
این ابتکار عمل رئیس جمهوری فنلاند برای تقویت امنیت پروازها بر فراز دریا بالتیک به ۲۰۱۷ برمی گردد. این پیشنهاد شامل ممنوعیت پرواز هواپیماهای نظامی با ناوبری خاموش می شود.
وزیر خارجه روسیه همین طور اظهار داشت: جدایی روسیه و اتحادیه اروپا مدت هاست ادامه دارد و اتحادیه اروپا آغازگر آنست. بطور کلی، برای هر شخصی که حداقل به اوضاع اروپا علاقمند باشد، روشن است که این جدایی سال هاست که ادامه دارد چون اتحادیه اروپا بطور مداوم روابط خودرا قطع می کند.
بگفته وزیر خارجه روسیه، کودتای ۲۰۱۴ در اوکراین یک نقطه اوج بود چون اتحادیه اروپا در حقیقت نشان داد که با توافق نامه ای که مقام ها و مخالفان درست پیش از کودتا به دست آورد و توسط آلمان، فرانسه و لهستان به امضا رسید، نمی تواند کاری انجام دهد.
وزیر خارجه روسیه ادامه داد، مسکو آماده نرمال سازی روابط با اتحادیه اروپا به رغم بحران کنونی است و اشاره کرد: این روند، به انتخاب بروکسل بستگی دارد. ما باید آماده هر نوع تحولی باشیم. البته این به اتحادیه اروپا بستگی دارد.
وی افزود: اگر آنها تصمیم بگیرند که احیای این روابط مهمست و اگر آنها دست از اقدامات خود برای جدایی بین دو طرف بردارند، ما نیز آماده هستیم تا روابط را از سر بگیریم.
وی هشدار داد، اتحادیه اروپا و خود اروپا در حقیقت مفاهیم مختلفی هستند. نباید اتحادیه اروپا و اروپایی ها را با هم یکی دانست. ما اروپا را ترک نمی نماییم. ما دوستان و متحدان زیادی در اروپا داریم و به توسعه روابط سودمند متقابل با آنها ادامه خواهیم داد.
وزیر خارجه روسیه همین طور گفت، روابط بین مسکو و هلسینکی باتوجه به اوضاع مربوط به پرونده الکسی ناوالنی، منتقد کرملین تحت تاثیر قرار نگرفته است.
لاوروف با اشاره به غیرقابل قبول بودن مشارکت دیپلمات های خارجی در تجمعات بدون مجوز اخیر هواداران ناوالنی، اشاره کرد که بیشتر دیپلمات های اتحادیه اروپا از این کار اجتناب کردند.
منبع:

1399/11/27
21:09:53
0.0 / 5
755
تگهای خبر: بال , پرواز , جت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم