رژیم صهیونیستی در حال تدوین قانونی برای ممنوعیت همكاری با تحقیقات دادگاه لاهه

رژیم صهیونیستی در حال تدوین قانونی برای ممنوعیت همكاری با تحقیقات دادگاه لاهه به گزارش بازار پرواز شبکه هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که این رژیم در حال تدوین قانونی می باشد که عرضه هر گونه اطلاعات یا همکاری با دادگاه لاهه را ممنوع می کند و هرکس را که این قانون را نقض کند، به حبس تا پنج سال محکوم می کند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، این شبکه گزارش داد که این قانون همین طور شامل ممنوعیت تحویل شخصیت های اسرائیلی به این دادگاه و حمایت مالی از هزینه های دفاع حقوقی در مقابل دادگاه کیفری بین الملی می شود و تحریم هایی را مقابل این دیوان و کسانی که به نفع آن فعالیت کنند، إعمال می کند.
این گام در امتداد زنجیره اقدامات رژیم صهیونیستی مقابل دیوان کیفری بین المللی برداشته شده است، چونکه این دیوان اعلام نموده تحقیقاتی را مقابل اسرائیل درباب جنایت های جنگی اش در حق فلسطینی ها شروع می کند.
این شبکه اعلام نمود که پیش نویس این قانون از قانون "حمایت از خدمات مدنی آمریکا" الهام گرفته شده که در کنگره در سال 2002 تصویب گردید و به رئیس جمهوری آمریکا اختیارات گسترده ای را برای انجام "هرکاری" همچون توسل به خشونت جهت آزادی شهروند آمریکایی بازداشت شده توسط دیوان کیفری بین المللی می داد.
سازمان اسرائیلی "شورات هدین" گزارش داد که هدف از این پیش نویس قانون ایجاد یک شبکه امنیت حقوقی برای سربازان ارتش اسرائیل و مسؤولان ارشد دولت این رژیم است که ممکنست در خارج از اراضی اشغالی محاکمه شوند.
این سازمان اعلام نمود که بر طبق این قانون، هیچ نهاد یا شهروند و یا شرکت اسرائیلی حق همکاری با این دادگاه بدون مجوزی ویژه و انجام تحقیقات در اراضی اشغالی و حتی ارائه کمک مالی و ارائه اطلاعات محرمانه به این دیوان را ندارد. علاوه بر آن، دولت اسرائیل با هر ابزاری جهت آزادی هر فردی که به سبب کارهای دیوان لاهه بازداشت شده باشد، عمل خواهدنمود. همین طور تحریم هایی بر اعضای دادگاه إعمال می شود؛ همچون اینکه نمی توانند دارایی در اراضی اشغالی داشته باشند و وارد اراضی اشغالی یا از آن بیرون بروند و محدودیت هایی نیز بر نهادهای خارجی که به این دادگاه کمک کنند، إعمال می شود.
منبع:

1399/11/30
12:31:47
0.0 / 5
700
تگهای خبر: آمریكا , خدمات , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم