بایدن:

آمریكا به ناتو بازگشته است

آمریكا به ناتو بازگشته است بایدن به کنفرانس امنیتی مونیخ اظهار داشت که ائنلاف ترانس آتلانتیک میان آمریکا و اروپا بازگشته و واشنگتن به ناتو متعهد است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا جوبایدن، رئیس جمهور آمریکا در سخنانی از کاخ سفید برای کنفرانس مجازی مونیخ اظهار داشت: من پیامی اشکار برای جهان دارم: آمریکا بازگشته است، ائتلاف ترانس آتلانتیک بازگشته است و ما دیگر به عقب بازنمی گردیم ما به دنبال همکاری هستیم. دو سال پیش در این کنفرانس بعنوان یک شهروند عادی گفتم ما بازخواهیم گشت، و امروز بعنوان مقام منتخب می گویم که آمریکا بازگشته است.
وی تصریح کرد کشورش به همپیمانی دو سوی اقیانوس اطلس بازگشته است و گفت ما نباید به عقب نگاه نماییم و نگاهمان باید به جلو باشد.
روابط آمریکا و اروپا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ به علت اختلاف بر سر برخی مسائل مهم، همچون تأمین هزینه های ناتو، توافق هسته ای ایران و توافق اقلیمی پاریس، به سردی کشیده بود.
او همینطور تصریح کرد: آمریکا کاملا به ناتو متعهد است. آمریکا به ائتلاف ناتو متعهد بوده و نمی توانیم اجازه دهیم داعش تجدید قوا کند.
رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: آمریکا در حال بررسی وضعیت نیروهای خود در سرتاسر دنیا است. من دستور توقف خروج نیروهای آمریکا از آلمان را داده ام و آمریکا مصمم به تعامل با متحدان اروپایی خود است.
بایدن در این سخنرانی ضمن اشاره به پیمان ناتو اضافه کرد: دموکراسی می تواند پیروز شود و باید چنین شود. حمله به یک طرف، حمله به همه است. آمریکا به ماده ۵ پیمان ناتو متعهد است.
او خواهان همکاری با متحدان اروپایی برای مقابله با چین شد و اظهار داشت: باید از نو آوری های جامعه دموکراتیک بهره ببریم، نباید در مقابل سو استفاده های اقتصادی چین ساکت بنشینیم همه باید طبق یک قاعده کار نماییم آمریکا و اروپا باید شفاف به جنگ فساد بروند شرکتهای چینی هم شفاف باشند در دنیای سایبری و هوش مصنوعی باید بتوان از قواعد مشترک بهره برد.
جو بایدن با تکیه بر اهمیت اتحاد بین آمریکا و اروپا در قالب پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، برای مقابله با تهدیدهای امنیتی جهانی، به نقش روسیه در بحران اوکراین اشاره نمود و گفت، برای روسیه آسان تر است که با یک کشور تنها برخورد کند تا این که با یک گروه متحد از کشورها روبرو شود. باید برای دموکراسی بایستیم، باید با کسانی که می خواهند جهان را به انحصار در آورند مقابله نماییم این راهی است که حتی می توانیم با روسیه مقابله نماییم. حملات روسیه تلاشی است ضد نظام های سیاسی غرب آنها میخواهند بگویند ما فاسدیم. همه می دانند پوتین میخواهد مانع اتحاد آمریکا اروپا شود، برای کرملین قلدری جلو یک کشور خاص آسان است اما اتحاد کارش را سخت میکند. برای همین حفاظت از تمامیت ارضی اوکراین برای اروپا مهم می باشد.
رئیس جمهور آمریکا در ادامه اضافه کرد: ما باید با یکدیگر با هک سیستم ها توسط روسها مقابله نماییم چالش های روسیه با چین فرق دارند. مقابله با هک شبکه های کامپیوتری در امریکا و سراسر اروپا برای حفاظت از امنیت جمعی ما اهمیت زیادی دارد. بحث غرب و شرق نیست ما آینده ای میخواهیم که در آن ملتها بدون ترس از سرکوب و فشار کار کنند نباید به ذهنیت جنگ سرد برگردیم.
ایشان در ادامه از همکاری بیشتر برای دیگر چالش های جهانی گفت و تصریح کرد: نباید مانع همکاری شویم باید در همه عرصه ها همکاری نماییم مثلا برای شکست کرونا. نخستین ابلاغیه من کمک به بهداشت و سلامت مردمی جهان برای مقابله با کرونا بود. باید این همکاری برای مقابله با پاندمی های آتی ادامه یابد. آمریکا دو میلیارد دلار به کوواکس کمک می نماید دیگران هم کمک های خویش را افزایش بدهند. باید سیستم اخطار باش زودرس را گسترش بدیم. باید سازمان بهداشت جهانی را اصلاح نماییم. به زیرساخت برای اخطار فوری و اقدام فوری در زمینه بهداشت نیاز داریم.
او همینطور از تغییرات اقلیمی بعنوان یک «بحران موجودیتی جهانی» نام برد و گفت باید با همکاری با یکدیگر در این حوزه گام برداریم: «اروپا و ایالات متحده باید یک مرتبه دیگر رهبری خویش را با اطمینان و ایمان به ظرفیت های یکدیگر ازسر بگیرند، و با پایبندی به این تجدید عهد و اعتماد به هم می توانند با هر چالشی روبرو شوند. رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد: باید با بحران تغییرات اقلیمی مقابله نماییم. باید تعهدات خویش را بیشتر نماییم باید جلوی انتشار گازهای گلخانه ای را بگیریم. من وعده دادم که به توافق پاریس باز میگردیم و امروز رسما به این توافق بازگشتیم. روز زمین میزبان اجلاسی هستم تا کشورهای صنعنی را ترغیب به تلاش بیشتر کنم. از اروپا متشکرم برای تلاش هایشان در ۴ سال قبل.
رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود تکثیر تسلیحات هسته ای را دیگر تهدید عمده پیش روی جهان دانست که قدرت های بزرگ باید در صف جلوی مبارزه با آن قرار بگیرند و گفت بنابراین است که ایالات متحده تصمیم به تعامل با روسیه گرفته و پیمان هسته ای (استارت نو) را تمدید کرده است. او اظهار داشت: خطر توسعه سلاح های هسته ای محتاج دیپلماسی ظریف است. باید جلو سوءتفاهم ها را بگیریم. آمریکا و روسیه قرار داد استارت را تمدید کردند ما آماده همکاری مجدد با ۱+ ۵ هستیم باید با اروپا در مورد ایران کار نماییم. باید برای ممانعت از قاچاق مواد هسته ای توسط تروریست ها همکاری نماییم. من مشتاق شنیدن سخنان رهبران برجسته همچون خانم مرکل هستم اینکه چطور فکر می کنند نباید در عزم ما خللی ایجاد شود.
بایدن در نهایت خاطرنشان کرد: طی ۴ سال قبل سختی های زیادی کشیدیم باید تلاش نماییم احیا شویم به هم اعتماد نماییم تا مقابل چالش ها بایستیم. همین روز گذشته پس از ۷ ماه و یک سفر سه میلیون کلیومتری مریخ پیمای ناسا بر مریخ نشست. این اتفاق با کمک همکاران اروپایی امکان پذیر شد. برای ارزش های مشترک می جنگیم تا بتوانیم به چالش های آتی پاسخ دهیم. آمریکا بازگشته، بیایید نشان دهیم وقتی دموکراسی ها کنار هم باشند هیچ کاری نیست که نتوان انجام داد. بیایید آستین ها را بالا بزنیم.1399/12/01
23:40:01
0.0 / 5
743
تگهای خبر: آمریكا , بال , جامعه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم