گزارشی از نقض های خطرناك مزدوران امارات در یمن

گزارشی از نقض های خطرناك مزدوران امارات در یمن به گزارش بازار پرواز یک سازمان یمنی نیروهای تحت حمایت ابوظبی را به در پیش گرفتن سیاست ایجاد رعب و وحشت و ناپدید کردن الزامی ساکنان شهرک های آزاد شده در استان حدیده در غرب یمن متهم کرد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از عربی۲۱، سازمان آزادی ها و حقوق بشر یمنی موسوم به "سام" اعلام کرد، عملیات بازداشت و احضارهای مکرر از جانب نیروهای تحت حمایت امارات بدون دستورات قضایی، مبین رویکرد خطرناک آنها با تاکید بر سیاست ایجاد رعب و وحشت و ناپدید کردن الزامی مخالفان خود در مناطق ساحل غربی یمن است.
این سازمان در اطلاعیه ای اعلام کرد، خواهر "فواد زهیر "بازداشتی ۳۹ ساله از جنوب استان حدیده گزارش داد که برادرش ۱۵ فوریه از جانب افراد وابسته به تیپ هفتم عمالقه بازداشت شد.
سازمان مذکور به نقل از خواهر زهیر اعلام کرد، این نیروها بدون نشان دادن هیچ نوع دستور بازداشتی یا احضار فواد را بردند و پیش از انتقال به اردوگاه ابوموسی اشعری در شهر ساحلی خوخه، به زندان امنیتی عمالقه ارجاع داده شده است.
طبق بیانیه این سازمان، زهیر ۳۰ ژوئیه ۲۰۲۰ هم توسط همین نیروها بازداشت شده بود.
با وجود اینکه کمیته ملی تحقیقات درباره ادعاهای حقوق بشری خواهان توضیح درباره دلیل بازداشت زهیر شده اما فرماندهان تیپ هفتم تحت حمایت ابوظبی به کمیته پاسخی نداده اند و رسما اعلام نکرده اند که وی در بازداشتگاه های تیپ هفتم حضور دارد یا اینکه نیروهای همین تیپ او را بازداشت کرده اند.
سازمان سام که مقرش در ژنو است، اعلام کرد، تکرار عملیات بازداشت الزامی و غیر قانونی مبین رویکرد نگران کننده نیروهای تحت حمایت ابوظبی و در پیش گرفتن این رویکرد برای ایجاد رعب و وحشت میان مخالفان است. این رفتار باعث شده خیلی از استان خود کوچ کنند، مسئله ای که بازتاب های خطرناکی در سطح اجتماعی و توزیع جمعیتی یمن ایجاد خواهدنمود.
سام همینطور از تشکیلات نظامی خواست این اقدامات مغایر قانون یمن و مقررات بین المللی را متوقف و تمامی بازداشتی های حاضر در زندان های تحت نظارت خود در مناطق جنوبی ساحلی حدیده را آزاد کنند.
این سازمان از سوی های بین المللی خواست مسئولیت خویش را درباره تبعات تکرار چنین حوادثی که نشان دهنده نقض های خطرناک حقوق اصلی مندرج در کنوانسیون های بین المللی است، برعهده بگیرند.
نیروهای تحت حمایت امارات بر مناطق باب المندب، موزع، الوزاعیه و شهر المخا در جنوب غربی تعز کنترل دارند. آنها همینطور بر خوخه، بخشی هایی از التحیتا و حیس در جنوب حدیده و مناطق دیگری اطراف استان ساحلی دریای سرخ کنترل دارند.
دسامبر ۲۰۲۰ هم سازمان حقوق بشری سام گزارشی منتشر و نیروهای تحت حمایت امارات را به آدم ربائی و شکنجه غیر نظامیان در مناطق ساحل غربی تحت کنترل خود متهم کرد.1399/12/03
12:17:51
0.0 / 5
629
تگهای خبر: جت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
پهپاد
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم