اختلاف لیبی و فرانسه درباره خروج مزدوران و نیروهای خارجی

اختلاف لیبی و فرانسه درباره خروج مزدوران و نیروهای خارجی بازار پرواز: منابع از اختلافات میان شورای عالی ریاستی لیبی و فرانسه درباره خروج مزدوران و نیروهای خارجی از لیبی خبر دادند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، شورای عالی ریاستی لیبی اعلام کرد، اختلافاتی میان خالد المشری، رئیس شورای عالی ریاستی در لیبی و ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه درباره مکانیزم خروج مزدوران و نیروهای خارجی از لیبی وجود دارد.
المشری در دیدار با لودریان در نیجر تاکید کرد: ابتدا باید مزدوران و همه نیروهایی که بصورت غیرقانونی در لیبی هستند، از کشور بیرون بروند و پس از آن نیروهایی که به درخواست دولت وفاق ملی بوسیله توافق واضح در لیبی هستند، از کشور بیرون بروند.
در مقابل لودریان اظهار داشت: باید تمام نیروها بصورت همزمان از لیبی بیرون بروند.
خالد المشری تاکید کرد که خروج همزمان خطری مقابل امنیت ملی لیبی است و مکانیزم مناسبی را درباره همکاری با کمیته نظامی مشترک لیبی ۵+۵ که مکلف به نظارت بر آتش بس است، می طلبد.
المشری با لودریان درباره تحولات سیاسی لیبی بحث و گفتگو و تاکید کرد که با لودریان درباره لزوم برگزاری انتخابات در موعد خود در دسامبر و لزوم صدور قوانین منظم برای انتخابات توافق نظر دارد.
در این راستا محمد حمدان دقلو معروف به حمیدتی، معاون رئیس شورای حاکمیتی سودان در دیدار با المشری در نیجر بر لزوم خروج تمام مزدوران از لیبی تاکید کرد و اظهار داشت: هر سودانی که بدون اجازه مقامات لیبی در این کشور حضور دارد مزدور بشمار می رود.
المشری اظهار داشت: ما به دنبال روابط مستحکم با سودان در تمام سطوح سیاسی، اقتصادی و امنیتی هستیم.
بر طبق توافق آتش بس در لیبی که ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ به امضا رسید تمام مزدوران خارجی باید ظرف سه ماه از زمان امضای توافق از این کشور بیرون بروند.
سازمان ملل تعداد مزدوران را ۲۰ هزار تن برآورد کرده است که از روسیه، چاد، سودان، سوریه و ترکیه هستند.
منبع:

1400/01/14
13:02:08
5.0 / 5
536
تگهای خبر: بال , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم