دستگاه قضایی تونس درباره بهتان كمك مالی سیا به قیس سعید تحقیق می كند

دستگاه قضایی تونس درباره بهتان كمك مالی سیا به قیس سعید تحقیق می كند بازار پرواز: دادگاه نظامی تونس تحقیقات درباب اظهارات یکی از نمایندگان پارلمان درباره دریافت کمک مالی خارجی توسط رئیس جمهوری این کشور در جریان کمپین انتخاباتی اکتبر 2019 را شروع کرد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت ارم نیوز، فوزی الدعاس، رئیس کمپین انتخاباتی قیس سعید، رئیس جمهوری تونس تاکید کرد، دادگاه نظامی از او خواسته درباب آنچه که راشد الخیاری، یکی از نمایندگان پارلمان در صفحه کاربری خود در فیس بوک منتشر نموده است، تحقیق کند.
الدعاس همین طور تصریح کرد، دادگاه نظامی به همراه او درباب اظهارات راشد الخیاری در خصوص دریافت کمک های مالی قیس سعید از آمریکا برای پشتیبانی از کمپین انتخاباتی وی تحقیق می کند.
در همین راستا، یک منبع قضایی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد، دادگاه نظامی راشد الخیاری را بعنوان متهم احضار کرد./
همچنین مقرر است دادگاه به اظهارات فوزی الدعاس عضو سابق کمپین انتخاباتی قیس سعید درباره این بهتان گوش دهد.
تحقیق دادگاه نظامی درباب اظهارات الخیاری در زمانی انجام می شود که تونس شاهد بحران بی سابقه سیاسی بین قیس سعید، راشد الغنوشی، رئیس پارلمان و جنبش النهضه و هشام مشیشی، نخست وزیر تونس و همین طور نزاع درباب اختیارات قانون اساسی برای این سه مقام است.
پیشتر راشد الخیاری اظهار داشت: قیس سعید طی کمپین انتخابات ریاست جمهوری پنج میلیون دلار از یک افسر سازمان اطلاعات آمریکا که در سفارت کشورش در پاریس کار می کند، دریافت کرده است. مدیر کمپین قیس سعید این مبلغ را بوسیله حواله پستی دریافت کرد. من اسناد و مدارکی دارم که این را ثابت می کند.
وی اضافه کرد: فایل صوتی و تصویری از قیس سعید که درحال صحبت با سازمان اطلاعات آمریکا است، وجود دارد. ما تمام اسنادی را که ثابت می کند وی اموال زیادی را از آمریکا دریافت کرده است، در اختیار داریم. نوفل سعید، برادر قیس سعید پیش از انتخابات تماس تلفنی را از آمریکا دریافت کرده بود که به او مژده ریاست جمهوری برادرش را داده بودند.
این نماینده اظهار داشت: رئیس جمهور باید مصونیت را رها کرده و به دستگاه قضایی و دادستانی کل برای حل و فصل این مساله و باطل کردن نتیجه انتخابات برود.
راشد الخیاری از ائتلاف الکرامه پیش تر نیز با انتقاداتی که از قیس سعید کرده بود جنجال گسترده ای را ایجاد کرد. وی گفته بود قیس سعید "عجیب و غریب" است و خودرا "منجی موعود و خیر مطلق و دیگران را شر مطلق" می داند.
منبع:

1400/02/01
16:23:50
5.0 / 5
376
تگهای خبر: آمریكا , دستگاه , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
پهپاد
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم