مصر نقشه راهی را برای آخر محاصره و بازسازی غزه عرضه كرد

مصر نقشه راهی را برای آخر محاصره و بازسازی غزه عرضه كرد پس از شکست مأموریت فرستاده سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه برای اجرای تفاهم های در ارتباط با آتش بس میان حماس و رژیم صهیونیستی، مصر نقشه راهی را برای آخر محاصره و بازسازی غزه ارائه نمود.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، جنبش حماس در نشست روز سه شنبه با گروه های فلسطینی آنها را در جریان مذاکرات با تور وینسلند، فرستاده سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه گذاشت. حماس اعلام نمود که وینسلند از رژیم صهیونیستی در تعامل با پرونده های غزه جانبداری می کند. در این جلسه درباره گزینه های گروه های فلسطینی طی مرحله آتی به علت عقب نشینی رژیم صهیونیستی از اجرای توافق های آتش بس گفتگو شد. این رژیم بازسازی و اجرای پروژه های امدادرسانی به ساکنان غزه را به آزادی سربازان اسرائیلی که توسط حماس بازداشت شده اند ربط می دهد اما حماس با این مسئله مخالف است.
همینطور در این جلسه درباره نقشه راه میانجیگران مصری صحبت شد که پس از ۲۴ ساعت از شکست مأموریت وینسلند عرضه شد. هدف از این نقشه راه حفظ آتش بس است و آتش بس و بازسازی را به پرونده اسرای اسرائیلی ربط نمی دهد.
میانجیگران مصری خواستار آغاز مذاکرات فلسطین با طرف اسرائیلی برای اجرای بندهای آتش بس و بازگشایی گذرگاه های غزه هستند. آنها می گویند این مسئله به زمان نیاز دارد چونکه دولت جدید رژیم صهیونیستی با ریاست نفتالی بنت تازه کار خویش را شروع کرده است.
ماهر مزهر، از رهبران جبهه مردمی آزادی فلسطین اظهار داشت: ما توافق کرده ایم که به میانجیگران مصری فرصت کافی را بدهیم. طرح مصر شامل بازسازی غزه و شکستن محاصره است. ما مراقب اوضاع هستیم و در نهایت موضع خویش را اعلام می نماییم. همگی با ادامه وضعیت غزه و ادامه سیاست های انتقام جویانه اشغالگران مخالفند.
حماس سازمان ملل را مسؤول مشکلات ساکنان غزه دانست و نسبت به هرگونه تعلل در شکستن محاصره یا بازسازی اخطار داد.
حماس به رژیم اشغالگر و همپیمانان آن در مورد عدم لغو محاصره غزه اخطار داده و تصریح کرد: مردم ما و مقاومت هیچگاه خاموش نخواهند شد. گروه های مقاومت در مقابل اشغالگران و برای دفاع از قدس متحد باقی خواهند ماند.
حماس در ادامه همراهی بین المللی با اسرائیل در عدم درج نام رژیم در فهرست بین المللی ناقضان حقوق بشر را محکوم نمود.
این جنبش اعلام نمود: اسرا در مقابل اسرا. دشمن شاهد خشمی خواهد بود که پیش از آن ندیده باشد. مردم ما آماده هستند.
در این راستا شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی از پیشنهادی که هیئت اسرائیلی در قاهره در صورت ادامه آتش بس با غزه عرضه خواهد کرد، اطلاع داد. این شبکه اعلام نمود این پیشنهاد درباره بازسازی غزه در ازای دستیابی به اطلاعاتی درباره اسرای اسرائیلی است.
این شبکه اعلام نمود که احیانا حماس این پیشنهاد را قبول نکند و درگیری ها باردیگر ازسرگرفته شوند. همینطور بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی طرح عملیاتی را شامل بانک اهداف و انبار سلاح برای مقابله با درگیری های آتی تهیه کرده است.
این شبکه اعلام کرد، دلیل شکست مذاکرات تبادل اسرا پافشاری اسرائیل بر ربط دادن بازسازی غزه به پرونده اسرا است.
منبع:

1400/04/02
18:51:51
5.0 / 5
286
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم