رئیس مركز راهبردی فناوری های همگرا :

درحال شناسایی متخصصان حوزه همگرا هستیم

درحال شناسایی متخصصان حوزه همگرا هستیم به گزارش بازار پرواز رییس مرکز راهبردی فناوری های همگرا با اعلان اینکه تلاقی فناوری های نانو، بیو، علوم شناختی و IT می تواند منجر به تولید سامانه های جدید شود، اظهار داشت: درحال شناسایی متخصصان حوزه همگرا هستیم.به گزارش بازار پرواز به نقل از مرکز راهبردی فناوری های همگرا، دکتر علی محمد سلطانی، اظهار داشت: یکی از برنامه های این مرکز و پژوهشگران حوزه فناوری همگرا تجاری سازی محصولات این حوزه است.
سلطانی اظهار داشت: ما هم اکنون با فناوری های همگرا بعنوان واقعیت قطعی روبرو می باشیم. حدودا همه محصولات جدید و نوآورانه حاصل همگرایی فناوری ها، همچون انبیک هستند. این ترکیب فناوری ها فرصت های جدیدی خلق می کند و ما شاهد محصولات جدید حاصل این همگرایی ها هستیم.
به گفته وی، در انقلاب صنعتی چهارم و حتی پنجم نیز ما شاهد همگرایی فناوری ها هستیم و به ندرت می توان محصولی تنها از یک فناوری مشاهده کرد.
سلطانی اضافه کرد: در مرکز همگرا، اصطلاحی به نام نقاط همگرایی را تعریف کردیم که تلاقی فناوری های نانو، بیو، علوم شناختی و IT است. در حقیقت میتوان با استفاده از این فنآوری ها سامانه هایی در زمینه های مختلف به تولید رساند.
رئیس مرکز فناوریهای همگرا با اعلان اینکه ما در زمینه های مختلف سلامت، پزشکی، امنیت و حتی صنعت خودرو نیز شاهد این سامانه ها هستیم، اظهار داشت: در کشور ما این سامانه ها مورد توجه بوده و استارت آپ هایی نیز در این عرصه وارد شده اند.
وی با تاکید بر این که هم اکنون ما درحال شناسایی متخصصانی هستیم که در بخش توسعه محصول مشغول به کار هستند، اظهار داشت: باتوجه به اینکه حوزه های زیستی بسیار وسیع است، ما امیدواریم در سالهای آتی شاهد توسعه محصولات جدید این حوزه در کشور باشیم.


منبع:

1400/10/25
14:01:04
5.0 / 5
287
تگهای خبر: تولید , خودرو , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم