شی جینپینگ به سومین دور ریاست جمهوری چین رسید

شی جینپینگ به سومین دور ریاست جمهوری چین رسید به گزارش بازار پرواز، شی جینپینگ امروز (جمعه) در جریان چهاردهمین کنگره ملی خلق چین به اتفاق آراء برای سومین دور ریاست جمهوری خود در این کشور انتخاب گردید.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بدین سان شی جینپینگ، رئیس جمهور چین تبدیل به نخستین دولتمرد چینی شد که این رکورد را کسب می کند.
در جریان انتخاباتی که در نشست چهاردهمین کنگره ملی خلق چین برگزار شد، شی جینپینگ هم بعنوان رئیس جمهوری خلق چین و هم بعنوان رئیس کمیسیون نظامی مرکزی این کشور انتخاب گردید.
شی جینپینگ برای نخستین بار در مارس ۲۰۱۳ به ریاست جمهوری چین رسید و بعداً در سال ۲۰۱۸ برای دومین دور پنج ساله ریاست جمهوری در این کشور انتخاب گردید.
همچنان که شی جینپینگ در اواخر سالجاری میلادی ۷۰ ساله می شود، این که این دولتمرد تا چه مدت در ریاست جمهوری باقی خواهد ماند نامشخص است. در سال ۲۰۱۸، چین محدودیت ها برای انتصاب دوره های ریاست جمهوری را حذف کرده و بدین سان شی جینپینگ را قادر ساخت برای سومین دور ریاست جمهوری و احتمالا دوره های بیشتر نامزد شود.
از زمانی که شی جینپینگ به ریاست جمهوری چین انتخاب شد، این کشور شاهد خروج بیشتر از ۱۰۰ میلیون نفر، بخصوص از جامعه روستایی این کشور از فقر بوده است. این رئیس جمهور چین در سالهای اخیر، اتحاد مجدد چین و تایوان را اولویت اصلی دولت خود اعلام نموده است. او سال قبل میلادی اظهار داشت که می خواهد این هدف را تا سال ۲۰۵۰ محقق کند.
شی جینپینگ همینطور بعنوان رئیس جمهوری که توانست فساد را در چین تا میزان قابل ملاحظه ای کم کند اعتبار کسب کرده است. در سال ۲۰۱۸ او کارزاری برای مبارزه با فساد با شعار "Saohei chu'e" اجرا کرد؛ شعاری که تقریبا به معنای "حذف سیاهی و از بین بردن شرارت" ترجمه می شود. این کارزار سال قبل به پایان رسید در حالیکه طبق آمار رسمی دولت پکن، نزدیک به ۴۰۰۰۰ گروهک مجرم و شرکت فاسد در اثر اجرای آن برچیده شدند و ۵۰۰۰۰ مقام حزب کمونیست و دولتی هم به علت کمک به آنها مجازات شدند.
به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، نتایج رای گیری برگزار شده در کنگره ملی خلق چین همینطور نشان داد که هان ژنگ بعنوان معاون رئیس جمهور این کشور انتخاب گردید.
پیش از این انتخابات، هان ژنگ بعنوان معاون نخست وزیر چین خدمت می کرد و بالاترین مقام مسئول چین در امور هنگ کنگ و ماکائو بود. وی همینطور ریاست مشترک کمیسیون بین دولتی روسیه و چین در همکاری برای سرمایه گذاری و انرژی را بر عهده داشت. او از طرفی رئیس گروه هدایت بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ در پکن بود و در آن سال مشعل این بازی های المپیک را روشن کرد.
پارلمان چین همینطور طرح اصلاح شورای دولت این کشور را تصویب کرد.
پیش تر پارلمان چین طرحی را برای سازماندهی مجدد موسسات زیر نظر شورای دولتی این کشور – عالی ترین نهاد اجرایی دولتی چین - تصویب کرده بود.
طرح اصلاحات نهایی با جزئیات در ارتباط با تغییرات آتی متعاقبا منتشر خواهد شد.
قانونگذاران چینی همینطور ژائو لجی را بعنوان رئیس کمیته دائمی چهاردهمین کنگره ملی خلق این کشور انتخاب کردند؛ سمتی که او را بعنوان رده بالاترین قانونگذار این کشور مطرح می کند. ۱۴ نفر هم بعنوان نایب رییس این کمیته دائمی انتخاب شدند.
"لیو کی" بعنوان دبیرکل این کمیته دائمی انتخاب گردید.
اولین جلسه چهاردهمین کنگره ملی خلق چین در پنجم مارس راه اندازی شد و کار خویش را در ۱۳ مارس به پایان خواهد رساند.
منبع:

1401/12/19
10:44:06
5.0 / 5
185
تگهای خبر: انرژی , بازی , بال , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم