رونمایی از 2 دستاورد جدید و پیشرفته سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در مشهد

رونمایی از 2 دستاورد جدید و پیشرفته سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در مشهد بازار پرواز: مشهد- سامانه سیستم رانش شفت متحرك 1800 اسب بخار برای شناورهای تندرو دریایی و سیستم حفاظت كاتدی جریان تزریقی روز سه شنبه در مشهد رونمایی گردید.


جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم سامانه سیستم رانش شفت متحرك 1800 اسب بخار دریایی را پیشرفته ترین نسل از سیستم های رانش شناورهای تندرو دریایی دانست و اظهار داشت: این سیستم با تاكید بر توان علمی و فنی متخصصان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و با توان 100 درصد داخلی طراحی و تولید شده است.
سردار سرتیپ پاسدار قاسم تقی زاده اضافه كرد: طراحی و ساخت این سامانه بر مبنای نیاز نیروهای مسلح برای دستیابی به سرعت های بالاتر، افزایش قابلیت مانور شناورها و افزایش راندمان رانش در سرعت های مختلف انجام شده است.
وی استفاده از فولادهای ضد زنگ با استقامت بسیار، نصب سریع و آسان، افزایش سرعت شناور نسبت به سیستم های مشابه، كاهش هزینه سوخت مصرفی، قابلیت مانور در آبهای كم عمق و افزایش انعطاف پذیری را از مهمترین مزایای این سیستم برشمرد.
وی اظهار نمود: مهمترین قابلیت این سامانه مجهز بودن به سیستم هدایت خودكار است.
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: با طراحی این سامانه به فناوری های طراحی سیستم های رانش متحرك، تحلیل دینامیكی پروانه های سطح رو، انتقال گشتاور و تراست در حین تغییر جهت نیروی اعمالی فناوری دست یافته ایم.
وی اضافه كرد: متخصصان صنایع دریایی وزارت دفاع همینطور موفق به دستیابی به قابلیت طراحی و ساخت سیستم های رانش متحرك از 450 تا 3500 اسب بخار شده اند.
وی همینطور با اشاره به طراحی و ساخت سیستم حفاظت كاتدی جریان تزریقی با قابلیت های ویژه برای شناورها توسط سازمان صنایع دریایی اظهار نمود: این دستگاه راه حل هوشمندانه و سیستم كاملاً دیجیتال در حفاظت از بدنه و تمام اجزای مغروق شناور است.
سردار تقی زاده با اشاره به اینكه این سیستم قابلیت تنظیم در انواع محیط های دریایی و تولید حفاظت مناسب از سازه را دارد اظهار داشت: از قابلیت های ویژه سیستم حفاظت كاتدی، مانیتورینگ حفاظت كاتدی به همراه جعبه سیاه اطلاعات حفاظت كاتدی شناور است.
وی اضافه كرد: طراحی و ساخت سیستم های حفاظت كاتدی تزریقی برای انواع شناورهای نظامی و تجاری كشور، امكان صادرات سیستم های حفاظت كاتدی جریان تزریقی، قطع وابستگی خارجی در تامین سیستم های حفاظت كاتدی جریان تزریقی و جلوگیری از خروج ارز، از مهمترین دستاوردهای اجرای این پروژه است.
خبرنگار: مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7507 / 6053


1396/11/17
15:34:23
5.0 / 5
4660
تگهای خبر: تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم