تولید برق با خم كردن انگشت

تولید برق با خم كردن انگشت بازار پرواز: محققان دانشگاه بوفالو و آكادمی علوم چین موفق به ابداع نانوشارژری شده اند كه تولید برق را با استفاده از خم كردن انگشت دست ممكن می كند.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، شارژر تازه كه تولیدگر نانوی مالشی یا triboelectric nanogenerator نام دارد، یك زبانه فلزی كوچك است كه با چسباندن آن به بخش های مختلف بدن می توان از آن برق تولید كرد. بنابراین اگر زبانه یادشده به انگشت چسبانده شود با كج و راست كردن آن الكتریسیته تولید می گردد.
ابزار یادشده برای تولید برق متكی به پدیده ای موسوم به اثر برق مالشی است. اثر برق مالشی نوعی الكتریسیته تماسی است كه در آن ماده ای خاص در تماس با ماده ای دیگر آبستن می گردد. برای تولید برق از حركات بدن با استفاده از ابزار مذكور از موادی همچون طلا و پلییدیدیل سیلكسان و همین طور لایه های نازكی از چند ماده مختلف دیگر استفاده شده است.
اصطكاك مجموعه این مواد در زمان كج و راست كردن ابزار مذكور سبب تولید برق می گردد. این نانوشارژر ۱.۵ سانتیمتر طول و ۱ سانتیمتر پهنا دارد و حداكثر ولتاژ قابل تولید با استفاده از آن ۱۲۴ ولت است. شارژ تولید شده با استفاده از این نانوشارژر در زمان خم كردن انگشت برای روشن كردن همزمان ۴۸ چراغ ال ای دی كافی است و بنابراین تا تكمیل آن برای تبدیل به شارژر گوشی راه درازی در پیش است.

1396/11/24
13:59:05
5.0 / 5
4540
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم